ارتباط سپاه چهارمحال و بختیاری با مدیریت شهری انسجام‌بخش است

شهرکرد- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: ارتباط سپاه با مجموعه مدیریت شهری انسجام‌بخش و وحدت‌بخش است و از توان این ۲ نهاد در بخش‌های مختلف بهره‌گیری شده است.

سردار پاسدار علی‌محمد اکبری روز یکشنبه در آیین معارفه شهردار شهرکرد تاکید کرد: مردم چهارمحال و بختیاری به‌ویژه اهالی شهرکرد شایسته ارائه خدمات ارزنده در حوزه‌ها مختلف و به‌خصوص بخش مدیریت شهری هستند.
وی اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری در شهرداری و شورای اسلامی شهرکرد می‌تواند از توان هیات‌های اندیشه‌ورز و سایر زیرساخت‌های سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع)برای کمک به توسعه استان بهره‌گیری و استفاده کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای اجرای طرح‌های عمرانی استان از دهه فجر ۱۳۹۲ تا هفته دولت امسال ۵۳ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
مجید نظری تاکید کرد: این میزان اعتبار برای اجرای سه هزار و ۴۴۲ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری هزینه شده که ۱۰ تا ۱۵ درصد آن مربوط به طرح‌های مدیریت شهری استان است.
وی افزود: هم‌اکنون ۳۰ طرح اقتصاد مقاومتی با ۱۸ هزار میلیارد ریال اعتبار و ۴۶ پروژه جهش تولید با ۲۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال اعتبار در چهارمحال و بختیاری در دست اجرا قرار دارد.
نظری فعال بودن ۴۲ شهرداری در چهارمحال و بختیاری و صدور مجوز ارتقای یک روستا به شهر در استان اشاره و تصریح کرد: تامکنون شهرداران ۱۷ شهر در این استان مشخص شده است.
وی یادآور شد: همچنین وضعیت شهرداران ۲۵ شهر یا در حال صدور حکم قرار دارد و یا شرایط آنان برای شهرداری احراز نشده است.
وی شهرکرد را به‌عنوان مرکز چهارمحال و بختیاری پیشانی و ویترین استان دانست و گفت: ساماندهی ورودی‌ها و خروجی‌های مرکز استان به‌طور خاص در دستور کار شهردار جدید باشد.
نظری لزوم توجه به رفع مشکلات ناشی از ترافیک در مرکز چهارمحال و بختیاری را ضروری اعلام و تاکید کرد: بازنگری طرح جامع شهرکرد هم‌اکنون در دست تهیه است.
وی افزود: شهرداری‌ها نباید جریمه‌های ناشی از آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ را به‌عنوان درآمد پایدار مدیریت شهری لحاظ کنند بلکه باید برخورد جدی و قانونی با ساخت و سازهای غیرقانونی و خلاف ضوابط شهرسازی را در دستور کار خود قرار دهند.
نظری تصریح کرد: شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری مطالبه‌های فراوانی از دستگاه‌های اجرایی دارند و به‌همین منظور مسئولان تمامی دستگاه‌های اجرایی استان موظفند تا پرداخت این مطالبات را در بودجه سنواتی خود پیش‌بینی و پرداخت کنند.
به گزارش ایرنا، در این آیین از خدمات بهادر عبدالغنی شهردار و سرپرست پیشین شهرداری مرکز چهارمحال و بختیاری قدردانی و محمدتقی جاپَلَقی به‌عنوان شهردار شهرکرد معرفی شد.
محمدتقی جاپَلَقی دارای مدرک معادل دکتری ‌در رشته برنامه‌ریزی شهری و آمایش شهری، کارشناسی ارشد و کارشناسی رشته برنامه‌ریزی و آمایش شهری از دانشگاه شهید بهشتی است.
شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha