تصمیمات عاقلانه می‌تواند با ۲ برنامه ۵ ساله ایران را بی‌نیاز سازد

تهران- ایرنا- رییس سازمان جهاد دانشگاهی گفت: اعتقاد دارم اگر در کشور تصمیمات عاقلانه گرفته شود می‌توان با اجرای ۲ برنامه ۵ ساله ایران را در هر موردی بی‌نیاز کرد.

به گزارش خبرنگار اخبار دانشگاه و آموزش، حمید رضا طیبی روز یکشنبه در آیین افتتاح مرکز خدمات تخصصی آبزیان جهاد دانشگاهی تهران افزود: توسعه به افراد توسعه‌یافته نیاز دارد. وظیفه ما این است که برای تربیت انسان توسعه‌یافته الگوسازی کنیم.

وی تاکید کرد: از ابتدای تاسیس جهاد دانشگاهی وظیفه خود می دانیم الگوسازی های خوب و مفیدی برای کشور ارایه دهیم، با همین هدف اجرای طرح های رفع نیازهای ملی را اولویت کارهای خود قرار داده ایم.

طیبی با بیان اینکه تمامی برنامه ریزی های ما باید در مسیر توسعه همه جانبه، پیشرفت و عدم وابستگی به کشورهای بیگانه باشد، اظهار داشت: شاخص ملی توسعه یافتگی، توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی،  اقتصادی و فناوری است .

رییس سازمان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه به واسطه تلاش شبانه روزی اساتید، نخبگان، دانشجویان و دیگر تلاشگران عرصه جهاد دانشگاهی تاکنون گام های بسیار خوبی در عرصه رفع نیازهای ملی و عدم وابستگی به کشورهای خارجی برداشته شده اما کافی نیست، گفت: در این ارتباط از هرگونه طرحی که به انجام رفع نیازهای ملی ارایه شود حمایت خواهیم کرد.

تصمیمات عاقلانه می‌تواند با ۲ برنامه ۵ ساله ایران را بی‌نیاز سازد

رییس جهاد دانشگاهی تهران نیز در این آیین در خصوص مرکز خدمات تخصصی آبزیان جهاد دانشگاهی تهران گفت: توسعه واکسیناسیون در حوزه آبزیان، به روز رسانی اطلاعات بیماری ها، تجهیزات و روش های پرورش، پایش بیماری ها و شناسایی جدیدترین اصول، دانش و فناوری ها در زمینه آبزی پروری و بومی سازی آنها برای افزایش بهره وری و کاهش ضایعات از اهداف راه اندازی این مجموعه است.

مسعود کمبرانی اظهار داشت: توسعه دوره های آموزشی در حوزه های مختلف آبزی پروری و بررسی آثار سو مزارع بر محیط زیست نیز از اهداف راه اندازی مرکز خدمات تخصصی آبزیان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha