سه بیمار مبتلا به کرونا در کاشان جان باختند

کاشان - ایرنا - معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به فوت سه نفر بیمار دیگر مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای درمانی این شهرستان گفت: جان‌ باختگان شامل سه زن ۵۲ ، ۷۹ و ۸۱ ساله هستند.

به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۶۲ مورد جدید به ۵۱ هزار و ۴۹۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: اکنون ۳۱۵ بیمار حاد تنفسی مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۲۴۴ بیمار در کاشان و ۷۱ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند؛ همچنین ۸۳ بیمار به طور موقت بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته هشت بیمار جدید در مرکزهای درمانی کاشان و ۲ بیمار نیز به صورت موقت در آران و بیدگل بستری شدند.

وی شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۳۳  نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۷ نفر از بیماران در کاشان و ۶ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

دلاوری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۳۶ بیمار با سن سه تا ۸۱ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۱۶ نفر با سن ۳۸ تا ۷۹ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به مراجعه ۳۹۴  نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: ۶ هزار و ۱۵۲ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

به گفته دلاوری، ۲۶۹ هزار و ۷۹ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۷ هزار و ۴۷۱ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

تزریق ۴۰۲ هزار و ۴۳۸ دُز واکسن کرونا

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق ۳۷۱ هزار و ۸۷۸ دُز واکسن کرونا از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل اضافه کرد: ۲۶۶ هزار ۴۷۰ دز از این تعداد مربوط به نوبت نخست و ۱۳۵ هزار و ۹۶۸ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

وی با اشاره به تزریق واکسیناسیون دانش‌آموزان بیان کرد:  اکنون ۵۷.۵ (۵۷ و نیم درصد) درصد گروه سنی ۱۸ - ۱۲ سال علیه بیماری کرونا در منطقه کاشان واکسینه شده اند.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل در برهه کنونی به ترتیب نارنجی و زرد است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha