هفت تن بر اثر کرونا در قم جان باختند

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی بیست و چهار ساعت منتهی به بیست و پنجم مهرماه جاری، متاسفانه هفت تن دیگر از شهروندان قمی بر اثر بیماری ناشی از ویروس کرونا، جان خود را از دست دادند.

به گزارش عصر یکشنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی قم محمدرضا قدیر در گفت‌وگویی، اظهار داشت: طی این مدت ۵۵ تن به صورت سرپایی با احتمال ابتلا به کرونا در مراکز درمانی استان مورد پذیرش قرار گرفتند و ۵۱ تن از ایشان بستری شدند.

وی با اشاره به ترخیص ۳۰ تن از بیماران کرونایی که طی روزهای اخیر در مراکز درمانی استان بستری بودند، گفت: در حال حاضر ۳۰۲ بیمار کرونا مثبت در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال ۸۸ تن از ایشان وخیم است.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع ۷۴۲مورد آزمایش کرونای انجام شده طی بیست و چهار ساعت گذشته، نتیجه ۱۴۹ مورد آن مثبت بوده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در قم ۹۵۰ هزار و ۹۹ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده‌است.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفته بود، براساس رنگ‌بندی اپلیکیشن ماسک، از بیستم شهریورماه جاری وارد مناطق پرخطر و نارنجی کرونایی شده ‌است.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌ دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

 برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده‌ است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha