طرح‌های ورزشی اردستان با اعتبار تملک دارایی و اداره کل تکمیل می‌شود

کاشان - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان اردستان گفت: امسال سه میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی‌ها و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به این شهرستان اختصاص داده شده اما هنوز تخصیص نیافته است که با تحقق این مهم، طرح‌های عمرانی اردستان تکمیل خواهد شد.

عباس روحانی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته تربیت‌بدنی (۲۶ مهر تا دوم‌ آبان) افزود: شیوع ویروس کرونا ضربه مهلکی به ورزش زد و شمار ورزشکاران سازمان یافته این شهرستان را با کاهش محسوس به ۳۵۰ رساند، در حالی که این آمار پیش از شیوع کرونا افزون بر یک هزار و ۷۰۰ نفر بود.

وی با بیان اینکه‌ تعطیلی مکان‌های ورزشی و دوره‌های آموزشی سبب کاهش عملکرد و بازدهی ورزش اردستان شده است، اظهار امیداوری کرد: با بهبود وضعیت کرونایی و از سرگیری کامل فعالیت‌های ورزشی، روزهای مطلوب‌تری برای ورزش این خطه در پیش باشد.

رییس اداره ورزش و جوانان اردستان با اشاره به فعالیت ۳۹ هیات ورزشی در این شهرستان، اضافه کرد: البته برخی از این هیات‌ها غیرفعال هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی ورزشی در اردستان گفت: این فعالیت‌ها از سال ۱۳۹۸ تاکنون ادامه دارد اما سرعت و پیشرفت آن همچون سال ۱۳۹۷ نیست، به طوری که ساخت زورخانه الغدیر با ۶۰ درصد پیشرفت در حال انجام است و از محل اعتبارهای ملی، تملک دارایی و ارزش افزوده برای سال جاری یک و نیم میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

روحانی با اشاره به در دست ساخت بودن سه زمین چمن مصنوعی در اردستان افزود: زمین چمن مصنوعی روستای کچورستاق با ۸۰ درصد پیشرفت کاری، ظفرقند در مرحله ابتدایی و شهر زواره با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد در حال انجام است و برای اجرای این سه طرح در مجموع افزون بر ۲ میلیاردتومان اعتبار صرف می‌شود و مجموع زمین‌های چمن شهرستان به ۱۳ خواهد رسید، همچنین سرانه ورزشی اردستان از میانگین استانی بالاتر است.

رییس اداره ورزش و جوانان اردستان درباره راه‌اندازی استخر شنای این شهرستان اظهار داشت: تعمیرهای اساسی این استخر از سال ۹۸ آغاز، سقف آن به طور کامل تعمیر و کاشیکاری‌ها مرمت شده و تاسیسات نیاز به مرمت دارد؛ همچنین طبقه دوم به مساحت ۲۲۰ متر مربع جداسازی شده است.

وی با بیان اینکه برای مرمت استخر اردستان در سال ۹۸ یک میلیارد تومان هزینه شد و ۶۰۰ میلیون تومان به پیمانکار بدهکار هستیم، ادامه داد: سالن ورزشی شهر مهاباد نیز نیاز به کفپوش دارد.

روحانی گفت: تعداد سازمان های مردم نهاد ورزشی اردستان از ۹ سمن به ۱۱ سمن در سال جاری افزایش یافته و بانوان در هشت رشته و مردان در ۱۰ رشته ورزشی فعال هستند.

رییس اداره ورزش و جوانان اردستان اضافه کرد: هم اکنون ۲۵ باب خانه ورزش روستایی در شهرستان وجود دارد و سه خانه ورزش نیز در حال تجهیز است.

وی ادامه داد: ورزشکاران اردستان در رشته‌های فوتبال و رزمی دارای رتبه‌های استانی هستند و تیم فوتبال شهاب اردستان سهمیه کشوری را به دست آورده است.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha