توزیع کمک‌های بهداشتی و غذایی میان زلزله زدگان پاکستان

تهران - ایرنا - جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقلام بهداشتی و غذایی را میان زلزله زدگان پاکستان توزیع کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، پس از زمین لرزه بامداد پانزدهم مهرماه در پاکستان، تیم‌های امدادی وابسته به بیمارستان جام شفا جمهوری اسلامی ایران در شهر کویته، در کمترین ساعت به محل زمین لرزه اعزام شدند و فعالیت خود را برای کمک به آسیب دیدگان آغاز کردند.

پرسنل بیمارستان جام شفا شهر کویته در مرکز ایالت بلوچستان کشور پاکستان با حضور میدانی در منطقه هرنایی که مرکز زمین لرزه اخیر پاکستان بود، عملیات امدادرسانی برای کمک به آسیب دیدگان را آغاز کردند.

در این عملیات امدادرسانی که به مدت پنج روز ادامه داشت، تیم هلال احمر بیش از ۸۶۰۰ نفر را مورد معاینه پزشکی قرار داد، همچنین در میان کودکان و زنان نیز اقلام مختلف دارویی، مواد غذایی و دیگر نیازهای اولیه شامل پتو و چادر تقسیم شد. برخی از بیماران و مصدومان زمین لرزه هرنایی توسط آمبولانس‌های هلال احمر بیمارستان جام شفا به شهر کویته که در فاصله ۲۱۰ کیلومتری از محل حادثه قرار دارد، منتقل و در بیمارستان‌ها بستری شدند.

تا امروز بیش از یک هزار بسته صابون، ۳ هزار بطری آب معدنی، ۲ تن روغن، ۳ تن برنج، ۵۰۰ جفت کفش، هزار بسته ضدعفونی کننده و ۵۸۰ تخته پتو میان زلزله زدگان توسط بیمارستان جام شفا جمهوری اسلامی ایران توزیع شده است.

بیمارستان جام شفا پاکستان سالانه کمک های امدادی، دارویی و درمانی از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دریافت می کند و همکاری بسیار نزدیکی با جمعیت هلال احمر دارد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین ﴿ریشتر﴾ بامداد پنجشنبه ۱۵ مهرماه امسال مناطق مختلف در ایالت بلوچستان پاکستان را لرزاند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha