فعال شدن مرکز کنترل اردوی دانش‌آموزی پس از بازگشایی مدارس

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش گفت: پس از بازگشایی مدارس، واحدهای آموزشی بر اساس پروتکل‌های صورت گرفته و ظرفیت کلاس‌ها می‌توانند با کسب مجوز نسبت به برگزاری اردوها اقدام کنند.

به گزارش روز یکشنبه وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی در خصوص آغاز اردوهای دانش‌آموزی اظهار داشت: اردوهای دانش‌آموزی مکمل فعالیت مدارس است و مرکز کنترل اردوهای دانش‌آموزی پس از بازگشایی مدارس، فعال می‌شود.

وی با بیان این که اردوهای دانش‌آموزی در مدارسی برگزار می‌شود که دانش‌آموزان به صورت حضوری در مدارس حاضر می‌شوند، افزود: واحدهای آموزشی بر اساس پروتکل‌های صورت گرفته و ظرفیت کلاس‌ها می‌توانند با کسب مجوز نسبت به برگزاری اردوها اقدام کنند.

رمضانی ادامه داد: مرکز کنترل اردویی طبق سنوات گذشته برنامه‌ها را مشخص می‌کند تا بحث اردوها بدون مشکل انجام شود. برگزاری اردوها در فضای باز است. همچنین به تمام اردوگاه‌ها اعلام شده با هماهنگی ستاد کرونا در منطقه اقدامات لازم را برای اردو فراهم کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش همچنین درباره برگزاری اردوهای راهیان نور اظهار  داشت: ستاد اردوها جلسه‌ای در خصوص برگزاری این اردوها دارد که در این جلسه چگونگی برگزاری اردوها مشخص می‌شود. با توجه به استقبال دانش آموزان و خانواده‌ها، اردوهای راهیان نور پس از بازگشایی مدارس انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، پس از تعطیلی مدارس از اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون، آموزش و تمامی امور آموزشی و پرورشی به فضای مجازی منتقل شد. اکنون پس از حدود ۱۹ ماه از برگزاری آموزش به صوت غیرحضوری بازگشایی مدارس از نیمه دوم آبان ماه خواهد بود، از این رو سایر فعالیت های مدارس مانند اردوها نیز پس از بازگشایی از سرگرفته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha