فرماندار مراغه خواستار تجمیع تسهیلات کمیته امداد و بهزیستی شد

مراغه - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان مراغه خواستار تجمیع تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد و بهزیستی شد و گفت: تسهیلات اعطایی به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را می‌توان به صورت متمرکز برای اشتغالزایی و ایجاد کارخانجات برنامه‌ریزی و هزینه کرد.

سیدعلی موسوی روز یکشنبه در نشستی با یونس فاتح معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی بیان کرد: در مجموع تسهیلات اعطایی به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شهرستان بیش از ۴۸ میلیارد تومان می‌شود که در صورت متمرکز کردن این میزان تسهیلات می توان اشتغالزایی های بسیار بزرگتری در شهرستان راه اندازی و ایجاد کرد.

وی گفت: خوشبختانه در این راستا قدم های مثبتی در شهرستان برداشته شده و هماهنگی ها و مذاکرات نیز با ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفته است.

موسوی ادامه داد: در نتیجه این مذاکرات ستاد اجرایی فرمان امام حاضر به مشارکت به میزان تجمیع تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است.

وی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی مراغه خاطرنشان کرد: مراغه از قطب های کشاورزی کشور محسوب می شود و در این راستا می توان با متمرکز کردن وام های اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و همچنین مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام کارخانجات صنایع تبدیلی را در شهرستان احداث کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر تسهیلاتی که به صورت انفرادی به هر یک از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اعطا می شود در زمینه اشتغالزایی یا به صورت کامل هزینه نمی شود و یا سقف تسهیلات برای ایجاد اشتغالزایی کافی نیست و به همین دلیل با متمرکز کردن تمامی تسهیلات می توان کارهای بسیار خوبی را آغاز کرد.

موسوی تاکید کرد: کمیته امداد مراغه برای دریافت مجوزهای لازم برای شروع سرمایه گذاری مددجویان تحت پوشش با این پیشنهاد اقدام کند.

یونس فاتح معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از پیشنهاد فرماندار مراغه استقبال و قول پیگیری برای اجرایی کرد آن را داد.

به گزارش ایرنا در شهرستان ۲۶۸ هزار نفری مراغه پنج هزار و ۵۳۹ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۱۱ هزار و ۷۰۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha