رییس انجمن اسکیت هاکی: نمی‌توانیم در مسابقات جهانی معجزه کنیم

تهران- ایرنا- رییس انجمن اسکیت هاکی روی یخ گفت: ملی‌پوشان نمی توانند در مسابقات جهانی قرقیزستان معجزه کنند زیرا برابر تیم‌هایی قرار می‌گیرند که بیش از ۲۰ سال تجربه بازی در اسکیت هاکی روی یخ را دارند.

کاوه صدقی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: بیش از ۲ دهه است که پشتوانه خوبی در اینلاین هاکی داریم و قهرمانی آسیا را در سال ۹۷ بدست آوردیم. گرچه در هاکی روی یخ تازه کارمان را آغاز کرده‌ایم، اما تازه وارد نیستیم.

وی اضافه کرد: ملی‌پوشان امکانات خوبی دارند و پیست یخ ایران‌مال با تمام استانداردهای جهانی برای بازیکنان مهیا شده و در این مدت تمرینات خوبی داشتند. مربی آلمانی در کنار خود داریم که فعلا به دلیل کرونا از راه دور هدایت تیم ملی را برعهده گرفته است و اکنون شرایط تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ خوب است اما نمی‌توانیم در رقابت‌های پیش‌رو معجزه کنیم.

وی یادآور شد: مسابقات امارات هر چند دشوار است اما محک جدی برای هاکی‌بازان خواهد بود. بازیکنان ابتدا باید در کنار تیم‌های سخت بازی کنند تا بتوانند در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشند.

صدقی افزود: در جام جهانی در دویژن چهار قرقیزستان شرکت می کنیم  و با کشورهایی بازی می‌کنیم که هر کدام ۲۰ سال در هاکی روی یخ تجربه دارند اما هوش ایرانی، زندگی سخت ملی‌پوشان و همت مثال زدنی آنها می‌تواند تیم ملی را به رقابتی دیدنی و رسیدن به مقام‌های بالاتر برساند.

وی ادامه داد: هر چند حمایت کافی نداریم اما با حمایت انجمن و خانواده‌ها، امیدواریم در جام جهانی بتوانیم آبروی ایران را حفظ کنیم و در رقابت‌های آسیایی سنگاپور قطعا صاحب مدال شویم.

رییس انجمن اسکیت هاکی گفت: در دور قبل به دلیل صادر نشدن روادید حضور در مسابقات امارات منتفی شد و بازیکنان ایرانی که در کشورهای پیشرفته هاکی را یاد گرفتند، در این رقابت‌ها حضور یافتند اما اکنون برای نخستین بار در رقابت‌های برون مرزی شرکت می‌کنند. در دور قبل سوم شدیم اما این دوره قصد کسب مدال نداریم و به دنبال کسب تجربه هستیم.

تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان و مردان ایران با حمایت باشگاه فرمانیه در مسابقات کاپ آزاد دبی شرکت می کنند.

این رقابت‌ها با حضور ۱۰ تیم معتبر از کشورهای صاحب نام از ۲۵ مهر تا اول آبان‌ماه برگزار خواهد شد.

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha