روستاییان مناطق محروم پیچاب خدمات پزشکی رایگان دریافت کردند

گچساران- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت گفت: روستاییان مناطق محروم و سخت گذر پیچاب این شهرستان در قالب طرح بسیج جامعه پزشکی خدمات درمانی رایگان دریافت کردند.

 آرش حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از ۴۱۰نفر در مناطق محروم و سخت گذر پیچاب  از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان بهره مند شدند.

وی بیان کرد: گروه های اعزامی متشکل از پزشک عمومی، تخصصی، اطفال، دندان پزشک، پرستار، ماما، واکسیناتور کرونا، دارویار، کارشناس بیماری ها، بهداشتی و آموزشی در قالب سه تیم هفت نفری به ویزیت ، مداوا و تجویز دارو به بیماران دارای شرایط منطقه پرداختند.

حسینی ادامه داد: اعزام گروه‌های پزشکی در راستای بهره مندی مردم ساکن در مناطق محروم و کم برخوردار از خدمات بهداشتی و درمانی و با همکاری بسیج جامعه پزشکی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در راستای اجرای سند ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا ، بیش از ۱۵۰نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال منطقه سخت گذر پیچاب این شهرستان در این طرح واکسینه شدند.

 مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان باشت گفت: ۱۳ روستا با جمعیتی بیش از ۴۲۰ نفر جمعیت در منطقه سخت گذر پیچاب از توابع بخش مرکزی  شهرستان باشت قرار دارد که خدمات بهداشتی از سوی خانه بهداشت روستای خزیون به آنها ارائه می شود.

وی بیان کرد: جمعیت بالای ۱۲ سال این روستاها هم اکنون در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند.

حسینی اظهار داشت: با همکاری کارکنان مرکز بهداشت باشت  و مرکز خدمات جامع سلامت شهدای چاه تلخ کار واکسیناسیون این جمعیت با عبور از مسیرهای سخت گذر و کوهستانی در مناطق انجام شد.

وی ادامه داد: این میزان واکسیناسیون به منظور حفظ سلامتی مردم، تیم پزشکی و بهداشتی با هدف پیشگیری از بیماریها، و ارتقا سطح سلامت مردم وتزریق واکسن کرونا انجام شد.

 مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان باشت گفت: در این سفر یکروزه  علاوه بر  واکسیناسیون  افراد بالای ۱۲ سال، خدمات درمانی عمومی و تخصصی و اقلام بهداشتی به صورت رایگان در اختیار اهالی این روستا قرار گرفت.

وی افزود: شرایط سخت کرونایی وسخت گذر بودن  این مناطق تاکنون  مانع  از خدمات رسانی همکاران بهداشت و درمان به  این منطقه نشده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha