رشته‌های مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی متنوع می‌شود

اردبیل - ایرنا - رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کشور گفت: راه‌اندازی رشته‌های مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های مناطق مختلف کشور متنوع‌تر می‌شود.

به گزارش ایرنا ، محمدعلی گودرزی روز یکشنبه در بازدید از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به این که زیرساخت‌های مناسبی برای تحصیل علاقه‌مندان در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اردبیل وجود دارد. افزود: این مرکز یکی از مراکز مجهز جهاد دانشگاهی در کشور به شمار می رود  و امکانات تحصیلی و رفاهی خوبی برای دانشجویان فراهم کرده است.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های اردبیل در زمینه گیاهان دارویی و تولید فرش ، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی این استان با اخذ کد رشته‌های باغبانی (گیاهان دارویی و معطر) و صنایع دستی- فرش دستباف در این زمینه خوب عمل کرده است.

گودرزی بر برگزاری رویدادهای علمی مرتبط با فرش در اردبیل تاکید کرد و افزود: مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان اردبیل باید تلاش مضاعفی در این زمینه داشته باشد و الگوی موفقی در زمینه تولید و عرضه مناسب فرش ارائه کند.

وی با اشاره به حرکت جهاد دانشگاهی در زمینه امور مغفول مانده کشور بیان کرد: بازدید از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان اردبیل نشان داد که این واحد با تبعیت از این رویکرد و با راه‌اندازی مراکز نوآوری و شتاب‌دهی، درمان ناباروری و رشد فناوری گیاهان دارویی و همچنین خط تولید نشاسته حفاری، فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی کرده و پیش می‌برد.

وی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان اردبیل را مایه مباهات دانست و افزود: این واحد برنامه‌های تخصصی خود را با بهره‌گیری از افراد مجرب و بومی اجرایی کرده است که جای تحسین دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل هم در این بازدید با بیان اینکه تمام فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی این واحد روی ظرفیت‌های استان متمرکز و ترسیم شده است، گفت: فعالیت‌های آموزشی زمانی پاسخگوی جامعه خواهد بود که از پشتوانه پژوهشی خوبی برخوردار باشد.

مهران اوچی اردبیلی با ارائه گزارشی از نحوه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان توسط جهاد دانشگاهی اردبیل افزود: پس از شناسایی ۱۳ مزیت شغلی این طرح در استان و ارزیابی در زمینه میزان علاقه‌مندی ثبت‌کنندگان برای تحصیل دانشگاهی در رشته فعالیت خود اخذ کد رشته‌های باغبانی (گیاهان دارویی و معطر) و صنایع دستی (فرش دستباف) در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: این رشته‌ها با مساعدت موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان اردبیل راه‌اندازی و شروع به پذیرش دانشجو کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به فعالیت مرکز آموزش علمی کاربردی و پنج مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی در استان اظهارکرد: در سال گذشته برغم محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بیش از سه هزار نفر  از خدمات آموزشی این مراکز بهره‌مند شدند.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه ترم اول سال تحصیلی جاری برای اولین بار ۲۰ نفر در رشته فرش دستباف در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اردبیل پذیرش شده ‌است، اضافه کرد: در حال حاضر ۴۲۰ نفر در ۱۰ کد رشته این مرکز در حال تحصیل هستند.

وی فضای فیزیکی و امکانات و تجهیزات مناسب، مدرسان مجرب، برگزاری منظم کلاس‌های آموزشی، اعطای وام وزارت علوم برای بیش از ۷۰ درصد شهریه هر ترم با بازپرداخت بعد از فارغ‌التحصیلی و ارائه مدرک معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را از مزایای آموزشی این مرکز ذکرکرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل ادامه داد: فعالیت‌های فرهنگی این واحد به همت خبرگزاری‌های دانشجویان ایران (ایسنا) ، بین‌المللی قرآن (ایکنا) و علم و فرهنگ (سیناپرس) ، مراکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) ، گردشگری و امام و انقلاب در استان انجام می‌گیرد.

اوچی اردبیلی از آغاز احداث مجتمع سلامت ، افتتاح خط تولید نشاسته حفاری و مهمانسرای جهاد دانشگاهی استان اردبیل در سال جاری خبرداد و افزود: تمام تلاش این واحد مساعدت در پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان و کمک به حل نیازهای آن است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha