نتایج آزمون‌های دانشنامه پزشکی با افزایش درصد قبولی بازبینی شد

تهران- ایرنا- دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام کرد: نتایج آزمون‌های دانشنامه پزشکی با نهایت مساعدت بازبینی شد و درصد قبولی در آزمون کتبی و شفاهی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی در اطلاعیه ای نتیجه بازبینی نتایج شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و سی و پنجمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی را اعلام کرد.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام کرد: این دبیرخانه پس از برگزاری آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی، سه هدف تضمین صحت، ایجاد شفافیت و تامین مساعدت اعضای بوردها را مورد پیگیری قرار داد.

در این راستا تمام مستندات آزمون، به ویژه در زمینه آزمون شفاهی (PMP, KFP, KF) و به طور خاص مواردی که مورد اعتراض قرار گرفته بود، مورد بررسی دقیق قرار گرفته و از صحت ثبت پاسخ ها و تصحیح انجام شده، اطمینان حاصل و در زمینه شفافیت، پاسخنامه آزمون کتبی کلیه داوطلبان به همراه کلید نهایی در سایت بارگزاری شد.

همچنین برای دستیابی به توافق هیات ممتحنه دانشنامه جهت تسهیل در پذیرش اعتراضات و مساعدت در نمرات آزمون های کتبی و شفاهی نیز حداکثر مساعدت به کار رفت که در نتیجه آن افزایش قابل ملاحظه ای در درصد قبولی در آزمون کتبی و شفاهی حاصل شد.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی در ادامه این اطلاعیه برای فارغ التحصیل رشته های تخصصی و فوق تخصصی در زمینه خدمت به بیماران دردمند و ایفای نقش موثر در نظام سلامت تحت توجهات پروردگار متعال آرزوی موفقیت کرد.

آزمون‌های کتبی و شفاهی سی و پنجمین دوره گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی و شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی در در روزهای ۱۱ تا ۱۴ شهریورماه به صورت الکترونیک در مراکز کلان مناطق آمایشی علوم پزشکی برگزار شدند.

در سی و پنجمین دوره گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی ۴۰۹ داوطلب و در شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی ۴ هزار و ۵۵۷ نفر شرکت کرده بودند.

آزمون های دانشنامه بالاترین سطح آزمون های کشوری در گروه علوم پزشکی است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha