مخالفت تایلندی ها با بازگشایی مرزهای کشورشان

تهران- ایرنا - براساس تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته در تایلند، بیشتر شهروندان این کشور مخالف بازگشایی مرزهایشان برای ورود گردشگران هستند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روزنامه « استریت تایمز » سنگاپور، آخرین نظرسنجی در تایلند نشان می دهد بیشتر مردم از بازگشایی مرزهای کشورشان به روی گردشگران ناراضی و نگرانند که گردشگران با خود سویه های جدید ویروس کرونا را وارد کنند؛ در حالی که هنوز افراد کافی در تایلند واکسینه نشده اند. 

این نظرسنجی که توسط دانشگاه « سوآن دوسیت راجابهات » انجام شده، نظر هزار و ۳۹۲ نفر را درباره تصمیم « پرایوت چان او چا » نخست وزیر تایلند درخصوص برنامه بازگشایی مرزهای کشور از اول ماه نوامبر بر روی گردشگران خارجی که به طور کامل واکسینه شدند، جویا شده است. بیشتر پاسخ دهندگان این نظرسنجی ( ۵۹.۸۶ درصد ) با این تصمیم مخالفت کرده اند. این در حالی است که ۶۰.۱  درصد گفتند اکنون زمان درستی برای بازگشایی مرزها نیست. 

علاوه بر این، پاسخ دهندگان به این نظرسنجی معتقدند تایلند باید مرزهایش را تنها هنگامی که بیش از ۷۰ درصد جامعه به طور کامل واکسینه شدند به روی گردشگران خارجی باز کند. 

در حال حاضر در « بانکوک » پایتخت این کشور بیش از ۶۵ درصد جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند اما تنها حدود ۳۵ درصد کل جمعیت تایلند به طور کامل واکسینه شدند. 

نظرسنجی همچنین نشان می دهد بیشتر مالکان کسب و کارها و کارمندان خواستار بازگشایی مرزها به روی گردشگران می باشند. همزمان بازگشایی مرزها از اول نوامبر به صنعت گردشگری تایلند و بهبود وضعیت اقتصادی بعد از دوران همه گیری کرونا و رشد اقتصادی این کشور بسیار کمک خواهد کرد. 

« مرکز تحقیقات کاسیکورن » اعلام کرد: میزان ورود گردشگران به تایلند تا ۶۴ درصد افزایش می یابد به ویژه که بازگشایی مرزها در اول نوامبر برابر با  بهترین فصل برای سفر به تایلند است. این مرکز تخمین می زند تا پایان سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۸۰ هزار گردشگر خارجی و ۳۰ هزار نفر بیشتر از ارقام پیش بینی شده به تایلند سفر خواهند کرد و دستکم درآمدی ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون باتی معادل با ۵۴۵ میلیون دلار از گردشگری بدست می آید. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha