فرماندار: اعتبارات عمرانی سرپل‌ذهاب امسال پنج برابر شده است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: امسال ۸۸ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی در این شهرستان اختصاص یافته که نسبت به اعتبارات تخصیص یافته سال گذشته که ۱۴ میلیارد تومان بود، پنج برابر شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «نورالدین فرزادی پور» روز یکشنبه در جلسه شورای اداری سرپل ذهاب افزود: اعتبارات ملی شهرستان نیز  ۲۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به پارسال افزایش دارد و این حاصل زحمات همه مدیران و پیگیری های به موقع و همراهی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی است.

وی اظهار داشت: حوزه کار مسوولان محدود به محل کار نیست بلکه باید فرا دست پیگیر اعتبارات در سطح استانی باشند تا به مطالبه های مردم پاسخ بدهند.

فرماندار سرپل ذهاب در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: آموزش و پرورش نسبت به ترغیب دانش آموزان برای تزریق واکسن کرونا باید پای کار بیاید و واکسیناسیون سیار در مدارس دایر کند.  

او همچنین تاکید کرد: ۴۸ میلیارد تومان به آسفالت روستایی اختصاص یافته و انتظار می رود با سرعت روند کار ادامه یابد.

فرزادی پور در ادامه با اشاره به عملیات آبرسانی به روستاها گفت: مشکلات حوزه آبرسانی در روستاها تا حد مطلوبی حل شده ولی انتظار می رود با جدیت پیگیر مطالبات مردم باشند و همچنین موضوع اراضی جامانده از سامانه گرمسیری باید با جدیت پیگیری شود.  

وی اضافه کرد: طرح هادی در چند روستا اجرا شده انتظار می رود با سرعت پیگیری شود و اعضای شورای اسلامی شهر سرپل ذهاب در خصوص تعیین تکلیف شهردار جدیت داشته باشند.

امهال تسهیلات قبل از زلزله، رسیدگی وضعیت گازرسانی به روستاها قبل از سرما، جمع آوری نخاله های اطراف شهر، پیگیری مشکلات آب منطقه ای، پیگیری طرح مطالعاتی اعمال ماده ۲۳ جاده روستاهای کم عرض و تقاطع "کل داوود»، پیگیری عملیات برق روستای "چَمن"، مدیریت آرد و نان در سطح نانوایی ها، ساخت و سازهای غیرمجاز، گاز مایع روستاهای فاقد گاز از دیگر مواردی بود که فرماندار سرپل ذهاب خواستار پیگیری آن ها از سوی مسوولان شد.

امام جمعه سرپل ذهاب نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته وحدت گفت: دین اسلام جامع ترین و کاملترین دین در میان ادیان است و برای تعامل و سعادت انسان از زمان قبل به دنیا آمدن تا زمان بعد از دنیا رفتن برنامه دارد.  

 حجت الاسلام «جواد فاطمی نسب» افزود: کسی که مسوولیتی در این جامعه برعهده گیرد به همان اندازه نسبت به خدمت به مردم موظف است.

وی تاکید کرد: مسوولان نسبت به مشکلات شهرستان موظف هستند با جدیت پای کار بیایند و نسبت به خدمات دهی به مردم دغدغه مند باشند.  

او در پایان گفت: رفع مشکلات حوزه گازرسانی روستاها، نوسانات قیمت کالاها در بازار، ترغیب مردم به واکسینه شدن علیه کرونا و اعمال محدودیت های سختگیرانه به منظور تغییر رنگ قرمز کرونا در شهرستان از مواردی است که نیاز به جدیت مسوولان دارد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: دولت ما، دولت قرآن و دولت اسلام و دولت امام‌حسینی (ع) است از این رو مسوولان باید نسبت به مشکلات مردم بی تفاوت نباشند.

ماموستا مُلا «رشید ثنایی» افزود: مسوولان با وحدت و همکاری هم در حل مشکلات مردم پای کار بیایند و یک مسوول به تنهایی توان جوابگو مطالبات مردم را ندارد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha