۷۰۰ هکتار زمین برای طرح جهش تولید مسکن خراسان شمالی تامین شد 

بجنورد-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با اشاره به اینکه مرحله نخست ثبت‌نامِ متقاضیان مسکن جهش تولید از امروز آغاز می شود گفت: برای اجرای این طرح ۷۰۰ هکتار زمین در شهرهای استان تامین شده است.

قاسم قاسمی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم استان از طرح جهش تولید مسکن، ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در سال جاری است.

وی با بیان اینکه بر اساس برآوردهای انجام شده، شهروندان این استان در افق سال ۱۴۰۴، ۳۰ هزار واحد مسکونی کم دارند افزود: امید می رود با ساخت سالانه ۱۲ هزار واحد مسکونی در استان نیاز به مسکن تا چند سال آتی پاسخ داده شود. 

وی افزود: آماده سازی و تامین زیرساخت برای اجری طرح مسکن جهش نیازمند تامین اعتبار است که پیگیری ها در این زمینه در حال انجام است، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد است که قرار است از منابع صندوق توسعه مسکن، اعتباراتی در اختیار قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی استان، آماده سازی زمین در شهرها بسیار هزینه بر است و در این زمینه نیاز است تا منابع لازم در اختیار قرار گیرد. 

قاسمی اظهار داشت: نگاه  به موضوع تولدی مسکن باید نگاه توسعه‌ای باشد،  اگر در چهار سال آتی ۴۶ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود جایگاه استان در این شاخص به نرم کشوری و حتی بالاتر  خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی درباره ثبت نام متقاضیان مسکن جهش تولید  گفت: متقاضیان از امروز تا یک ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه به آدرس saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha