۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84507435
منبع: با مشارکت سایت دیوار | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

هنگام استفاده از خدمات کاریابی‌های آنلاین به چه نکاتی توجه کنیم؟

امروزه افراد زیادی برای پیدا کردن شغل مناسب به خدمات کاریابی آنلاین مراجعه می‌کنند. خدمات کاریابی آنلاین امکانی را ایجاد می‌کند که افراد می‌توانند در خانه باشند و رزومه خود را به اشتراک بگذارند. بدین ترتیب با توجه به توانمندی‌هایی که دارند، پیشنهاد شغل دریافت خواهند کرد.

در برخی مواقع افراد برای پیدا کردن کار شرایط موجود را می‌سنجند. آگهی‌ها را می‌خوانند و بررسی می‌کنند. در این شرایط درخواست می‌دهند. کافرماها نیز با توجه به رزومه‌های ارسالی، افراد را دعوت به مصاحبه می‌کنند.

نکات استفاده از خدمات کاریابی آنلاین

اگر احساس می‌کنید برای کاری مناسب هستید، رزومه بفرستید. اگر تیری در تاریکی رها می‌کنید، احتمالا رویکرد درستی را اتخاذ نکرده‌اید. یکی دیگر از نکاتی که اهمیت دارد این است که باید برای پاسخگویی به سؤالات مدیر، آمادگی کافی داشته باشید.

۱. اهداف شغلی خود را بشناسید

اول از همه مشخص کنید که چه نوع شغلی می‌خواهید. این امر برای افرادی که برای اولین بار وارد یک کار می‌شوند، اهمیت زیادی دارد. به توصیه‌های سایر افراد گوش دهید. خانواده، اساتید، مربی‌های حرفه‌ای و همکاران شما افراد مناسبی هستند. هدف خود را واقع‌بینانه و واضح کنید. اینکه چطور می‌توانید به آن هدف برسید را تعیین کنید. این مراحل به شما کمک می‌کند که خودتان را در موقعیت‌هایی که به آن علاقه دارید، محدود کنید. این روند به پیشرفت حرفه‌ای شما هم کمک خواهد کرد.

۲.  از قبل برنامه‌ریزی کنید

از قبل برای خود تعریف کنید که چند روز یا چند ساعت در روز می‌توانید کار کنید. الگوها و نمونه‌ها را به صورت آنلاین جستجو کنید. پست الکترونیک خود را به روز کنید. یک صفحه ایجاد کنید و تا می‌توانید آن را پربار کنید. پیام‌های کاری خودتان را سازماندهی کنید. این مراحل قبل از اینکه کاری را آغاز کنید به شما کمک می‌کند. جستجوی کار در این حالت آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

۳. رزومه خود را درست بنویسید

درست نوشتن رزومه، اهمیت زیادی دارد. سعی کنید زیادی متواضع نباشید. اشتباهات حرفه‌ای در نوشتن رزومه، شما را ناشی و مبتدی جلوه می‌دهد. به همین علت نباید در نوشتن رزومه خطا داشته باشید. برخی از افراد برای صرفه‌جویی در وقت یک سرویس رزومه‌نویسی حرفه‌ای را انتخاب می‌کنند. به خاطر داشته باشید که در پیدا کردن کار، رزومه‌نویسی کلیدی و مهم است. چرا که اولین نشانه‌ای که کارفرما شما را رد یا تأیید می‌کند اهمیت زیادی دارد. برای اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید و نمونه‌هایی از کاریابی آنلاین را مشاهده کنید.

۴. از همه منابع جستجوی آنلاین استفاده کنید

به جای اینکه خودتان را محدود به جستجو در یک بستر کنید، راه‌های مختلفی را امتحان کنید. از همه گزینه‌ها استفاده کرده و شغل‌های بیشتری پیدا کنید. ممکن است در شبکه‌های اجتماعی دنبال شغل مناسب باشید. اما وب‌سایت‌های مشهور این حوزه را فراموش نکنید. برای اینکه موقعیت‌های شغلی به روز را دریافت کنید، ایمیل خود را فعال کنید. در این صورت شما موقعیت‌های جدید را در وقت انتشار خواهید داشت. برای مثال می‌توانید به صفحه آگهی‌های استخدام کار در رشت در دیوار سر بزنید.

۵. رزومه سفارشی بسازید

رزومه شما اولین نماد و مهم‌ترین عامل در جذب اولیهٔ شما است. توضیحات شغلی شما توسط کارفرما مطالعه می‌شود. پیچیدگی و صریح نبودن عامل منفی و مخربی در نوشتن رزومه است. مهارت‌ها، تجربه‌ها و دستاوردهای قابل اندازه‌گیری خود را به رزومه اضافه کنید. یک کارفرما باید بتواند با نگاه اجمالی متوجه مفید بودن و با مهارت بودن شما بشود. می‌توانید با بررسی آگهی‌های استخدام، موارد مهم روزمه را از دید کارفرماها مرور کنید. برای مثال بد نیست لینک استخدام در اصفهان را مطالعه کنید تا نکاتی که باید در رزومه‌تان برجسته باشد را دریافت کنید.

۶. با اطمینان اقدام کنید

ممکن است به کاری علاقه داشته باشید اما فقط برخی از شرایط آن را دارا باشید. حتما در این موارد اقدام کرده و رزومهٔ خود را بفرستید. کارفرمایان بسته به شرایط ممکن است افرادی را استخدام کنند که سریع یاد می‌گیرند. اگر فکر می‌کنید کاری را دوست دارید، حتما درخواست دهید. توضیح اضافه دهید که اهداف شما با اهداف شرکت همسو است و تلاش کنید به چشم کارفرما بیایید.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید از راه آنلاین کار پیدا کنید، اولین قدم نوشتن یک رزومه مناسب است. تمام توانمندی‌های خود را بنویسید. بانظم پیش بروید. اگر کاری را دوست دارید، حتما درخواست خود را ثبت کنید. گرچه به نظرتان مهارت‌های کافی برای آن را ندارید. یک کارفرما شاید به علتی ترجیح دهد که نیروی کار را از صفر آموزش دهد. برای مصاحبه آماده شده و کار خود را پیگیری کنید. اگر به کاری علاقه داشتید آن را رها نکنید. یک هفته بعد پیام بدهید و کار خود را پیگیری کنید. مصاحبهٔ عملی همواره اهمیت زیادی دارد. تلاش کنید فنون و مهارت‌های لازم در این حوزه را نیز یاد بگیرید.

 م. خ 

منبع: با مشارکت سایت دیوار | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha