هفت خانه ورزش روستایی در خراسان شمالی تجهیز شد

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست امسال هفت خانه ورزش روستایی با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال تجهیز شد.

محمد بروحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶ خانه ورزش روستایی دیگر نیز با اعتبار بیش از ۲ میلیارد ریال در حال تجهیز شدن است.

وی افزود: تا سال گذشته تجهیز هر خانه ورزش روستایی ۱۰۰ میلیون ریال هزینه داشت ولی امسال با افزایش قیمت لوازم ورزشی برای تجهیز هر یک از این خانه های ۱۵۰ میلیون ریال هزینه می شود.

بروحی با بیان اینکه تجهیز خانه ورزش روستایی از سال ۹۴ آغاز شد، گفت: از ابتدای آغاز طرح این خانه های ورزشی تاکنون ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در استان مجهز به لوازم ورزشی شده است.

وی افزود: برخلاف سال های گذشته که طرح های توسعه ورزش در روستاها دستوری بود، هم اینک تجهیز خانه های ورزشی با توجه به ظرفیت های هر منطقه است به گونه ای که هر منطقه نیازسنجی می شود و با در نظر گرفتن بازی های هر منطقه، امکانات متناسب با آن تهیه می شود.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است که ۱۹۷ فضای ورزشی برای ورزشکاران در این استان شمال شرق کشور وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha