تمام مقدمات برای ایجاد شهرک نیشتمان سنندج فراهم است

سنندج - استاندار کردستان گفت: تمام مقدمات کار برای ایجاد شهرک نیشتمان سنندج در راستای اقدام ملی مسکن فراهم شده و راه و شهرسازی هم مصوبات آن را اخذ کرده است‌.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز یکشنبه در بازدید از محل ایجاد شهرک نیشتمان سنندج با اشاره به تصویب مصوبه ایجاد این شهرک در نیمه نخست امسال، اظهار داشت: در این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ مسکن در قالب اقدام ملی احداث و ۲۸ هزار نفر در آن اسکان خواهند یافت.

وی به دستور رییس جمهور مبنی بر طرح احداث یک میلیون مسکن در کشور طی سال جاری اشاره کرد و افزود: در مجموع ۹۶ هزار مسکن طی چهار سال قرار است در استان کردستان احداث شود.

استاندار کردستان بحث ساخت و ساز مسکن در شهرک نیشتمان سنندج را موجب ایجاد اشتغال و رفع مشکل مسکن مردم دانست و اضافه کرد: با اجرای این طرح، از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه سنندج ممانعت خواهد شد.

مرادنیا با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای آماده‌سازی و زیرساخت‌ها تامین می‌شود، ادامه داد: دستگاه‌های خدمات رسان به زودی کار خود را در شهرک نیشتمان شروع می‌کنند و مردم بدانند این طرح به نفع آنان و کمک به زیبایی شهر سنندج است.

تمام مقدمات برای ایجاد شهرک نیشتمان سنندج فراهم است

رییس کل دادگستری کردستان هم با بیان اینکه از ۲ جهت در طرح ایجاد شهرک نیشتمان ورود می‌کنیم، افزود: براساس سیاست های دستگاه قضا، هرجا مسئله حقوق عامه و منافع مردم در میان باشد، دادگستری باید ورود کند.

حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی، شهرک نیشتمان را طرحی مهم و به نفع مردم توصیف کرد و ادامه داد: اغلب زمین‌هایی که در این طرح پیش بینی شده، اراضی ملی است و باید از آن مراقبت کرد، ضمن اینکه دسته‌ای از زمین‌ها تصرفی و بدون سند است که راه و شهرسازی باید از طریق تعامل با متصرفان مشکل را رفع کند، در غیراینصورت دستگاه قضا ورود خواهد کرد.

فرمانده انتظامی کردستان هم بر همکاری با دستگاه‌ها برای ایجاد شهرک نیشتمان تاکید کرد و اظهار داشت: ما در کنار استانداری، راه و شهرسازی هستیم و در قالب این طرح از حق دولت و مردم حمایت و دفاع می‌کنیم.

سردار علی آزادی با بیان اینکه باید در این طرح فضا برای احداث کلانتری و حضور پلیس نیز در نظر گرفته شود، افزود: هر زمان لازم باشد با هماهنگی دستگاه قضا حضور خواهیم یافت و مانع از سواستفاده افراد سودجو می‌شویم.

شهرک نیشتمان سنندج به وسعت ۴۰۳ هکتار و با جمعیت بیش از ۲۸ هزار نفر و در قالب چهار محله مسکونی به تصویب رسیده است. بیش از ۳۵۰ هکتار آن دولتی و ۵۰ هکتار نیز زراعی است.

شهر سنندج بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha