۳۰۰ برنامه ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در قزوین برگزار می‌شود

قزوین – ایرنا – مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: به مناسبت هفته تربیت بدنی ۳۰۰ برنامه ورزشی و فرهنگی در سطح استان به همت ادارات شهرستان‌ها، هیات‌های ورزشی و سمن‌های حوزه جوانان اجرا می‌شود.

عباس علایی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افتتاح پنج پروژه عمرانی و برگزاری ۱۲۶ برنامه ورزشی به همراه ۱۳ برنامه فرهنگی، ۶ برنامه حوزه جوانان و ۱۵۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در شهرستانها در این هفته در دستور کار قرار دارد.

وی با تبریک فرارسیدن ۲۶ مهرماه آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش و ۲۴ مهرماه روز ملی پارا المپیک، اضافه کرد: در سال های اخیر، قهرمانان استان در میادین کشوری و بین المللی و جهانی به ویژه در بازیهای المپیک و پارا المپیک با نگاه مثبت مسوولان ارشد استانی، افتخارات ارزشمندی را کسب کرده اند که امیدواریم استمرار داشته باشد.

این مسوول اضافه کرد: به عنوان نمونه، مرتضی رمضانی قهرمان والیبال نشسته استان، همراه با تیم ملی این رشته اولین مدال طلای تاریخ ورزش قزوین در پارالمپیک را کسب کرد و موجی از خوشحالی و نشاط را در سطح استان و کشور به وجود آورد.

علایی مقدم افزود: با توجه به ظرفیت ها و سرمایه های ورزشی قزوین همه باید تلاش کنیم زمینه و بستر توسعه ورزش در بعد قهرمانی و همگانی آن را در استان فراهم کنیم و گام های بلندی را برای نهادینه کردن ورزش در میان خانواده ها برداریم.

استان قزوین براساس آخرین آمار و تا پیش از شیوع کرونا ۷۵ هزار  ورزشکار دارای بیمه داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha