توسعه سیستان و بلوچستان در گرو بهره‌گیری از ظرفیت جوانان است

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اصول و راهنمایی در ادامه مسیر توسعه استان تدوین می‌شود که یکی از این اصول بهره‌گیری از ظرفیت جوانان تحصیلکرده و نخبگان داخلی است. 

به گزارش ایرنا ابوذر کوثری روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی دانشگاهیان و نخبگان جوان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: یکی از اصول و محورهای ده‌گانه‌ای که دولت مردمی آیت‌الله رییسی در نخستین نشست هیات دولت به آن اشاره داشت استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان در رده‌های مختلف مشورتی و مدیریتی بود. 
وی افزود: باید از پتانسیل و ظرفیت جوانان و نخبگان تحصیلکرده به اقتضای مدیریت‌ها استفاده شود از اینرو سازگاری را تعریف و تعیین کرده و از این ظرفیت علمی نخبگان نهایت بهره‌مندی را داشته باشیم. 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد تا بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان به یک سبک و سیاق واحد تبدیل و گام‌های مهم و اساسی برای توسعه برداشته شود. 
وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور است و هر نوع برنامه‌ریزی باید در آن ناظر بر واقعیت‌های آن جامعه باشد تصریح کرد: در بحث بکارگیری از ظرفیت نخبگان جوان در مدیریت‌ها موضوع چابک‌سازی و جوان‌سازی مدیران استانی شروع شده است. 
کوثری با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید علاوه بر کار مهم آموزشی ارتباط خود را با حوزه تولید، اشتغال و کارآفرینی برقرار کنند گفت: قرار است آمایشی در دانشگاه‌ها انجام و رشته‌های تحصیلی با نیازهای روز جامعه واقع‌سازی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha