حضور پلیس فتا ایران در پویش جهانی آگاه سازی عمومی پیرامون جرایم سایبری

تهران- ایرنا- معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا از شرکت پلیس فتا ایران در پویش جهانی # فقط یک کلیک (JustOneClick#) با موضوع آگاه سازی عمومی پیرامون جرایم سایبری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سیروس دالوند با اشاره به خبر پویش جهانی # فقط یک کلیک (JustOneClick#) که اخیرا توسط سازمان اینترپل طراحی شده و در سراسر دنیا در حال اجرا است، اظهار داشت : این پویش با موضوع  آگاه سازی عمومی پیرامون جرایم سایبری به مدت سه هفته از ۱۲ تا ۳۰ مهرماه  برگزار می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به ارزیابی تهدیدات سایبری، این پویش بر روی سه موضوع باج افزار، فیشینگ یا کلاهبرداری سایبری و هک ایمیل تجاری  (BEC) متمرکز است.

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا مهمترین اهداف این پویش را افزایش آگاهی های عمومی از تهدیدات برجسته سایبری، ارتقاء بهداشت سایبری افراد و سازمان‌ها در سراسر جهان و افزایش همکاری‌ها و مشارکت‌ها از طریق انجام فعالیت‌های مشترک و اشتراک اطلاعات برشمرد.

سرهنگ دالوند اظهار داشت: در این پویش تولیدات سازمان جهانی اینترپل به صورت ویدئو، اینفوگرافی، مقاله و... همراه با هشتگ یکسان در بین کشورها به اشتراک گذاشته می شود تا پلیس های سایبری در سراسر دنیا به صورت هماهنگ این اطلاعات را در وبسایت و شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

وی خبر داد : پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با سایر پلیس های سایبری به صورت فعال در این پویش شرکت دارد و طرح ها و پوسترهای طراحی شده مرتبط با موضوعات را به دبیرخانه پویش ارسال کرده و همزمان طرح های دریافتی را برای انتشار در وبسایت پلیس فتا، ترجمه و بازطراحی می کند.

۱۳۵۲

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha