ظرفیت سالن‌های نمایش در کردستان به ۷ هزار صندلی رسید

سنندج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: با اجرای ۲ پروژه تماشاخانه بیجار و آمفی تئاتر روباز کامیاران، از سال گذشته تاکنون ظرفیت‌ سالن‌های نمایش در استان به هفت هزار صندلی افزایش یافته است.

عبیدالله رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: احداث پنج تماشاخانه با سالن چند منظوره در شهرهای مریوان، سقز، بیجار، دیواندره، کامیاران و قروه از سال ۹۷ تاکنون یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این اداره کل بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه پروژه تماشاخانه در شهرستان کامیاران سال گذشته به بهره‌برداری رسید، افزود: احداث پلاتو در شهرستان‌های بیجار و دیواندره به اتمام رسیده است و به زودی افتتاح می‌شوند.

رستمی یادآور شد: اجرای این پروژه در شهرهای سقز و مریوان هم بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همه تلاش خود را بکار می‌گیریم تا پایان سال شاهد افتتاح پلاتوهای این ۲ شهر هم باشیم.

وی اظهار داشت: طی یک سال اخیر با افتتاح آمفی تئاتر روباز شهر کامیاران و تماشاخانه بیجار که در هفته جاری انجام می‌شود یک هزار و ۱۳۰ صندلی به ظرفیت سالن‌های نمایش در استان افزوده شده است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان گفت: در مجموع با افتتاح این ۲ پروژه ظرفیت سالن‌های نمایش در تماشاخانه‌ها و مجتمع‌های فرهنگی و هنری استان به هفت هزار صندلی افزایش پیدا کرده است.

سالانه جشنواره‌های فرهنگی و هنری زیادی هم چون جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و تئاتر کُردی سقز، طنز دیواندره، تئاتر استانی، داستان کوتاه بانه، شعر عاشورایی قروه، هوره و سیاچمانه کامیاران برگزار می شود و بی شک با افزایش ظرفیت سالن‌های نمایش شاهد استقبال بیشتر و همچنین افزایش سرانه فضای فرهنگی در استان خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha