تشدید قوانین در مالزی برای خودداری کنندگان از دریافت واکسن کرونا

تهران- ایرنا - وزارت بهداشت مالزی اعلام کرد، شرایط زندگی برای افرادی که از تزریق واکسن کرونا اجتناب کنند، بسیار سخت و دشوار خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روزنامه « استریت تایمز » سنگاپور، « خیری جمال الدین » وزیر بهداشت مالزی گفت: دولت مالزی برای افرادی که بدون دلیل موجه از تزریق واکسن کرونا خودداری کنند، قوانین و مقررات سختگیرانه ای اتخاذ و شرایط را برای آنان بسیار دشوار خواهد کرد.

وی افزود: «متاسفم که باید بگویم اگر با انتخاب خود واکسن نمی زنید شرایط برایتان بسیار سخت خواهد شد. اگر  به دلایل قابل قبول نمی توانید واکسن بزنید، ایرادی ندارد اما در غیر این صورت انتخاب واکسن نزدن شما را با مشکلاتی رو به رو خواهد کرد. » 

برپایه سخنان وزیر بهداشت مالزی، موضوع دیگر فقط ممنوعیت حضور در اماکن عمومی نخواهد بود بلکه این شهروندان باید دایما تحت نظر برای انجام تست ویروس کرونا باشند و به صورت منظم آزمایش های شناسایی را انجام دهند که هزینه بسیار بالایی هم دارد. 

با این وجود بعید است واکسیناسیون در مالزی در سطح ملی اجباری شود اما اجباری شدن واکسیناسیون به صورت بخشی قویا اجرایی خواهد شد. 

برای مثال در بازگشایی مدارس، بسیاری از والدین نگران معلمانی هستند که هنوز از واکسن زدن اجتناب می کنند. بنابراین تنها در بخش آموزش واکسیناسیون اجباری نخواهد بود بلکه در بخش های عمومی نیز اجباری شدن واکسیناسیون مطرح شده است. رئیس کل دپارتمان خدمات عمومی نیز اعلام کرده است با شروع ماه نوامبر واکسیناسیون برای کارمندان در این بخش نیز اجباری خواهد شد. 

همچنین وزارت بهداشت مالزی از افرادی که نیاز به تزریق دُز تقویتی دارند، دعوت کرده است برای تزریق واکسن دُز سوم خود اقدام کنند. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha