اجرای راه آهن کرمانشاه به خسروی باعث تحول اقتصادی منطقه می‌شود

قصرشیرین - ایرنا - سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: اجرای طرح راه آهن کرمانشاه به خسروی از مسیر گیلانغرب با توجه به ایجاد یک ایستگاه در بخش گواور این شهرستان می‌تواند علاوه بر اشتغالزایی مناسب، موجب تحول اقتصادی منطقه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت رضایی روز یکشنبه در جلسه برنامه ریزی اجرای طرح راه آهن کرمانشاه به خسروی در محور شهرستان گیلانغرب با حضور مدیران استانی افزود: در مسیر اجرای این طرح در بخش گواور قطعه ۴ به سمت استان ایلام طراحی و تعریف شده است.

وی اظهار داشت: همکاری و همراهی اهالی مسیر برای اجرای طرح در جهت نیل به اهداف ضروری است و باید در روند تعیین تکلیف اراضی ملی محدوده، منابع طبیعی تسریع کند.

مدیر حوزه طرح های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در استان کرمانشاه نیز گفت: قطعه ۴ این طرح به سمت ایلام  به طول ۲۰ کیلومتر در حوزه استان کرمانشاه در بخش گواور قرار گرفته است.

 الیاس سلیمانی افزود: ۸۵ درصد تجهیز کارگاه و بخش های مرتبط آن انجام گرفته و طرح آماده آغاز عملیات اجرایی است و توافقات با کشاورزان نهایی شده و هزینه های مربوط به اسناد تملکی نیز پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای این قطعه پیش بینی شده است، اضافه کرد: تحقق این امر موجب تحول مناسب در منطقه می‌شود البته ۳۰۰ نفر را به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد داشت.

طرح راه‌آهن غرب کشور به طول ۶۰۵ کیلومتر مشتمل بر محورهای اراک (سمنگان) - کرمانشاه به طول ۲۶۷ کیلومتر، کرمانشاه - خسروی به طول ۲۶۳ کیلومتر و همدان - ملایر (جوکار) به طول ۷۵ کیلومتر است و در صورت تکمیل قطعه کرمانشاه به خسروی، ایران به شبکه‌های ریلی بین‌المللی متصل می‌شود.

مسیر راه‌آهن غرب کشور از ایستگاه سمنگان شروع و با عبور از حوالی شهرهای ملایر، نهاوند، کنگاور، صحنه، کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، گیلانغرب و قصرشیرین به شهر خسروی واقع در مرز بین ایران و عراق منتهی شده و از آن پس از طریق خانقین، بغداد، موصل، قامشلی، دیرالزور، رقه و حلب به بندر لاذقیه در کشور سوریه ختم می‌شود.

  گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.                                              

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha