اقدام تروریستی درقندهار برای سرپوش گذاشتن بر شکست آمریکا انجام می‌شود

تهران- ایرنا- رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با محکومیت دومین حمله تروریستی به مسجد فاطمیه قندهار، این جنایات را سرپوش گذاشتن آمریکا بر شکستش در افغانستان ارزیابی کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری، آیت الله محمد حسن اختری در پیامی اعلام کرد: حمله تروریستی به مسجد فاطمیه قندهار برای سرپوش گذاشتن بر شکست آمریکا در افغانستان انجام می‌شود.

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه این پیام گفت: دومین حمله تروریستی و ناجوانمردانه و سبعانه کوردلان تکفیری وهابی به مسجد فاطمیه قندهار که موجب شهادت و جراحت جمع کثیری از نمازگزاران جمعه آنهم ظرف یک هفته شد، موجب تأسف و تعجب آزاد مردان جهان و محافل اسلامی و سازمان های بین المللی شد.

آیت الله اختری تصریح کرد: بی تردید کسانی که مردم بی پناه و مومن را این گونه در مساجد و در حین عبادت پروردگار عالم مورد حمله ددمنشانه قرار می دهند، هیچ بویی از انسانیت نبرده و مرزی در وحشی گری برای دیگران قایل نیستند.

وی خاطرنشان کرد: بی تردید گروه‌های تکفیری مسلح که با حمایت سرویس های امنیتی و اطلاعاتی استکبار و با آموزه‌های انحرافی و متعصبانه و تکفیری دست به این جنایات وحشیانه زده اند و از سوریه به آسیای میانه به افغانستان هدایت و آموزش داده شده تا میان مسلمانان ایجاد اختلاف کرده و بر شکست آمریکا سرپوش گذاشته و از بازگشت امنیت و ثبات در افغانستان جلوگیری کنند، هدفی جز خدمت به آمریکای مستکبر و صهیونست های غاصب و منافع دست نشاندگان آنان در منطقه ندارند.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد که به نمایندگی از اعضای معزز و بزرگوار اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام ضمن محکومیت شدید این اقدام جنایتکارانه و ضد بشری و ابراز نگرانی شدید از تداوم آن به منظور ایجاد فتنه و جنگ مذهبی و قومی از مسئولان دولت جدید افغانستان مصرانه می خواهیم تا قاطعانه برای مقابله با این گونه جنایات و پدیده های شوم تروریستی اقدام فوری بعمل آورده و به محکومیت شفاهی بسنده نکنند، زیرا حضور داعش در افغانستان خطر جدی برای ثبات و امنیت افغانستان و منطقه است و نباید مردم بی دفاع افغانستان را تنها گذاشته و زمینه را برای قتل عام بیشتر مردم بی گناه و مظلوم افغانستانی فراهم آورند و باید به صورت جدی امنیت مساجد و حسینیه ها و مراکز دینی و فرهنگی پیروان اهل سنت و شیعیان را تامین کنند.

آیت الله اختری اضافه کرد: بار دیگر این مصیبت و فاجعه جانگداز را به مردم شریف افغانستان و به ویژه خانواده شهدا و مجروحین و علمای مجاهد و شریف تسلیت گفته و بهشت برین را برای شهدای مظلوم از خداوند متعال مسالت می‌کنم.

به گزارش ایرنا، در پی حادثه تروریستی ظهر جمعه در مسجد فاطمیه در قندوز افغانستان تاکنون بیش از ۴۰ تن به شهادت رسیدند و ۷۰ نفر زخمی شدند.

همچنین در حمله انتحاری شانزدهم مهر به نمازگزاران شیعه در سیدآباد قندوز ۱۵۰ نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را بر عهده گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha