آماده‌سازی استادیوم شهدای ساری تا سه‌شنبه پایان می‌یابد

ساری – ایرنا – معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت : استادیوم شهدای ساری در حال تجهیز و آماده‌سازی است و تا روز سه‌شنبه برای برگزاری بازی نساجی و فجر شهید سپاسی کاستی‌های این استادیوم برطرف می‌شود.

مسعود رمضانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود : تجهیزات مورد نیاز برای بهسازی و رفع کاستی‌های استادیوم شهدای ساری طی روزهای اخیر خریداری شد و در حال انتقال به ورزشگاه است تا این استادیوم برای هفته نخست لیگ بیست‌ویکم و میزبانی نساجی از فجر شهید سپاسی آماده شود.

وی ادامه داد : یک محموله از این تجهیزات برای رختکن‌ها، اتاق پزشک، میکسدزون و سایر فضاهای زیرساختی دیشب وارد ورزشگاه شد و کار نصب آن‌ها و بهسازی این فضاها نیز به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است. سایر تجهیزات خریداری شده نیز امروز به ورزشگاه منتقل می‌شود.

این مسئول درباره آخرین وضعیت چمن استادیوم نیز گفت : مدیران باشگاه حدود یک ماه پیش اعلام کردند که کار بهسازی و اصلاح چمن را خود باشگاه حاضر است انجام دهد و اداره کل نیز حل این مشکل را به درخواست‌شان به خود باشگاه واگذار کرد. طی روزهای اخیر نیز اقداماتی برای حل مشکلات چمن استادیوم شهدا توسط باشگاه نساجی انجام شد. باشگاه برای بهسازی وضعیت چمن درخواست کاور داده بود که در اختیار قرار داده شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران درباره حل مشکل نور ورزشگاه شهدای ساری هم اظهار کرد: سیستم نور ورزشگاه نیز با انتقال موقت پروژکتورهای استادیوم وطنی در حال برطرف شدن است.

رمضانی با اشاره به برخی انتقادهای هواداران نساجی بابت خارج کردن پروژکتورهای استادیوم وطنی و انتقال به استادیوم شهدای ساری گفت : این باور که پروژکتورها به قائمشهر برنمی‌گردد درست نیست. با توجه به این که استادیوم وطنی زمین اصلی نساجی است، حتی اگر تشخیص داده شود که پروژکتورها به این استادیوم برنگردد باید برای ورزشگاه وطنی پروژکتورهای استاندارد جایگزین کنیم. بنابراین جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در برخی صفحه‌های مجازی واکنش‌های تندی نسبت به این اقدام نشان داده شد. در حالی که این تصمیم برای حل مشکل نساجی گرفته شده است. کما این که سابقه داشت در مقطعی پروژکتورهای استادیوم شهدای نوشهر را برای ورزشگاه وطنی به قائمشهر انتقال دادیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: این اموال متعلق به اداره کل ورزش و جوانان مازندران است و اداره کل بر اساس نیاز و ضرورت تشخیص می‌دهد که در چه مکانی از آن‌ها استفاده کند. اداره کل وزش و جوانان در این زمینه مرزبندی شهری و شهرستانی را لحاظ نمی‌کند و هدف اصلی کمک به رفع مانعی از مقابل ورزش استان است. ضمن این که تأکید می‌شود در این مورد انتقال پروژکتور برای تیم نساجی انجام شد و استادیوم وطنی هم قرار نیست بدون پروژکتور بماند.

پس از این که باشگاه نساجی استادیوم شهدای ساری را به دلیل اجرای عملیات تعویض چمن و کاشت چمن طبیعی در استادیوم وطنی قائمشهر عنوان ورزشگاه جایگزین برای میزبانی از دیدارهای خانگی معرفی کرد، سازمان لیگ هشت ایراد موجود در این ورزشگاه را اعلام کرد که باید تا پیش از هفته نخست رقابت‌ها برطرف شود. «ناهمواری زمین چمن»، «نیاز به تقویت نور کامل ورزشگاه با میانگین ۱۲۰۰ لوکس»، «تجهیز رختکن بازیکنان، داوران و سیستم سرمایش و گرمایش لازم»، «تجهیز و تعبیه اتاق پزشکی»، «تعیین محل اتاق دوپینگ و تجهیز آن»، «راه‌انداری اسکوربورد»، «تعیین محل کنفرانس مطبوعاتی» و «تفکیک محل تیم‌ها از فضای وی‌آی‌پی، تماشاگران و رسانه‌ها» اشکالاتی هستند که سازمان لیگ به استادیوم شهدای ساری وارد دانسته و خواستار برطرف شدن آن‌ها برای صدور مجوز برگزاری بازی‌های خانگی نساجی در این ورزشگاه شده است.

تیم فوتبال نساجی مازندران ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۲۷ مهر باید در نخستین دیدار لیگ بیست‌ویکم از تیم فجر شهید سپاسی قائمشهر میزبانی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha