عملیات احداث شبکه جمع آوری فاضلاب بلوار فرودگاه همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آغاز عملیات اجرایی ساخت شبکه جمع آوری فاضلاب و آب های سطح مسیر بلوار فرودگاه (جاده تهران) از مهرماه سال جاری خبر داد.

«فرهاد بختیاری فر» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح شبکه جمع آوری فاضلاب بلوار فرودگاه به درخواست کارخانه ها و ادارات محدوده این بلوار و برای انتقال فاضلاب تولیدی اجرا می شود.

وی اظهار داشت: این شبکه از روبروی جایگاه پخش فرآورده های نفتی بوعلی و ابتدای ورودی روستای گراچقا آغاز و تا ساختمان‌های مسکونی شرکت گاز جورقان ادامه دارد.

بختیاری فر با اشاره به اینکه این مطالعه طرح از بهمن ماه سال آغاز و طرح آن توسط کارشناسان حوزه ستادی بررسی و به آبفای شهر همدان ابلاغ شد، افزود: فاز نخست اجرای این طرح به طول چهار هزار و ۹۶۳ متر و با لوله انتقال به قطر ۳۰۵ میلی‌متر و اعتبار هفت میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان به منظور جمع آوری فاضلاب در این محدوده آغاز شده است.

وی افزود: این پروژه از مهر ماه سال جاری در بازه زمانی یکساله با همکاری تمامی ادارات زیرساختی شهرستان همدان عملیاتی خواهد شد.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان خاطرنشان کرد: فاضلاب جمع آوری شده پس از اتصال به خط انتقال جمع آوری فاضلاب شهر جورقان به تصفیه خانه فاضلاب همدان و پس از تصفیه، به مصارف صنعتی خواهد رسید.

وی همچنین تصریح کرد: در آینده نزدیک خط انتقال فاضلاب روستای حسن آباد نیز به این شبکه برای انتقال و بهره برداری مناسب از پساب متصل خواهد شد.

۷۵ درصد از مشترکان آب و فاضلاب شهری استان همدان زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha