قدردانی نمایندگان ازدیوان‌محاسبات برای ارائه زودتر از موعد گزارش تفریغ

تهران- ایرنا- جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از اقدام دیوان محاسبات برای ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۹ زودتر از موعد مقرر قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در بیانیه ۲۷۸ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای قدردانی از دیوان محاسبات برای ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۹ زودتر از موعد مقرر که از سوی «سیدمحسن دهنوی» عضو هیات رییسه خوانده شد آمده است: دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس و منتخبین ملت در نظارت بر حُسن اجرای قانون وظیفه خطیر پاسداری از بیت المال را برعهده دارد.

این نمایندگان در بیانیه خود افزودند: در اجرای اصل ۵۵ قانون اساسی و بند (ج) ماده ۱ قانون دیوان محاسبات کل کشور و بند ۱ ماده ۲۱۹ آیین نامه داخلی ، گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور که حاوی عملکرد یکساله دولت به انضمام نظرات کارشناسی و پیشنهادات دیوان ۴ ماه زودتر از موعد مقرر قانونی به مجلس ارسال شد.

نمایندگان مجلس یازدهم تاکید کردند: این در حالی است که ارسال گزارش تفریغ بودجه به رغم محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا جهت بهره برداری نمایندگان در زمان بررسی و تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور تسلیم مجلس  شده است. همچنین ارائه گزارش عملکرد اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در مقاطع دو ماهه نیز که مورد تقاضای مجلس محترم شورای اسلامی بود، دستاوردی نوین توسط دیوان محاسبات کشور است که به لطف الهی و تلاش های مجاهدانه همکاران خدوم دیوان محقق گردید.

نماینده مجلس در این بیانیه خاطرنشان کردند: نمایندگان بدین وسیله مراتب قدردانی و تشکر خود را از اقدام هوشمندانه و تحول گرا ریاست محترم دیوان محاسبات کشور، مسوولان و همکاران تلاشگر و زحمتکش و حافظان بیت المال در این سنگر مقدس را اعلام می‌دارند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha