۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۴
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84507263
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین نمایشگاه قلم‌زنی در بانه گشایش یافت

سنندج - ایرنا - نخستین نمایشگاه قلم زنی با نمایش بیش از ۲۰۰ اثر از ۲ هنرمند اهل بانه و کرج، در اداره ارشاد اسلامی این شهرستان گشایش یافت.

 رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه روز یکشنبه در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف افزایش آگاهی مردم بانه از هنر قلم زنی با ۲۰۰ اثر از هنرمند قلم زنی "فاطمه مروارید نژاد" اهل کرج و هنرمند بانه ای "کلثوم صالحی" برپا شد.

سعدالله رحیمی خواه افزود: هنر قلم زنی هنری قدیمی است که افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و هدف ما از گشایش این نمایشگاه ایجاد اشتغال جوانان و علاقه مندان به این هنر است.

وی اظهار داشت: هنر قلم زنی بر روی فلزهایی مانند مس، ورشو، برنج و قلع انجام می شود که هنرمندان این رشته با ابزار بسیار ساده آثار زیبا خلق می کنند.

یکی از هنرمندان قلم زنی نیز گفت: ۱۸ سال است که در این رشته فعالیت می کنم و بیش از یک هزار و ۵۰۰ هنرجو در استان های البز، تهران، خوزستان و کردستان را آموزش داده‌ام که بسیاری از این هنرجویان مشغول فعالیت در این رشته هستند.

فاطمه مروارید نژاد افزود: قلم زنی عبارت از ایجاد نقوش با استفاده از قلم و چکش برروی فلزات مختلف مانند مس، مس سفید، برنج، ورشو، نقره و طلا است که محدودیت طرحی ندارد و هر طرحی را می‌توان روی فلزات مختلف اجرای کرد.

این نمایشگاه از امروز یکشنبه تا پایان هفته جاری، پذیرای علاقمندان است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha