حل مساله فرونشست اصفهان با ورود سه قوه امکان‌پذیر است

اصفهان- ایرنا- عضو ششمین دوره شورای شهر اصفهان گفت: امکان حل مساله فرونشست زمین اصفهان در دولت و مجلس به تنهایی وجود ندارد و تنها مصوبه سران سه قوه می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند.

به گزارش ایرنا، عباس حاج‌رسولی‌ها در چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که روز یکشنبه در تالار شورا برگزار شد، در نطق میان دستور خود افزود: فرونشست زمین در اصفهان یک واقعیت جدی است و نباید منتظر تخریب پایه های عالی قاپو، مسجد امام(ره)، مسجد جامع، منارجنبان و مسجد شیخ لطف الله بنشینیم.

وی با بیان اینکه ساختمان‌های تاریخی این شهر نسبت به فرونشست مقاوم نیستند ادامه داد: ریشه اصلی این مشکل در چالش های مربوط به آب است.

عضو ششمین دوره شورای شهر اصفهان اظهار داشت: کمیسیون آب در استان از سال ۸۰ مصوب و از سال ۹۰ اجرایی شد اما در این ۲۰ سال به وعده هایی که برای طرح بهشت آباد داده شده  عمل نشده است.

وی اضافه کرد: سران سه قوه باید مشکل آب در اصفهان را در دستور کار خود قرار دهند و تصمیم نهایی برای آن بگیرند چرا که امکان حل این مشکل به تنهایی توسط مجلس و دولت وجود ندارد.

حاج رسولی‌ها تصریح کرد: استاندار پیشین اصفهان نیز پیگیری بسیاری برای حل مشکلات آب داشت که به نتیجه ای نرسید و این مساله امروز دیگر برای مردم اصفهان قابل قبول نیست.

به گفته وی، با رفع مشکل آب این استان،  مساله فرونشست زمین، گردشگری و اشتغال هم برطرف خواهد شد.

حاج رسولی‌ها، افزود: مطبوعات و رسانه‌ها هم باید در این زمینه پیگیری و مطالبه جدی داشته باشند تا مشکل اصفهان پس از ۲۰ سال حل شود.

عضو شورای شهر اصفهان گفت: استاندار اصفهان و نمایندگان مجلس، باید مکاتبه ای با سران سه قوه داشته باشند تا این موضوع در جلسه آینده آنها مطرح و در این خصوص تصمیم گیری شود.

 اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان به طرح ضربتی نیاز دارد

حاج رسولی‌ها با بیان اینکه اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان اصفهان به طرح ضربتی نیاز دارد گفت: سن ازدواج در جامعه بالا رفته است و با توجه به بیکاری جوانان و هزینه های بالا، امکان این امر خیر برای برخی از افراد فراهم نیست.

وی ادامه داد: مشکل ازدواج جوانان در اصفهان بویژه برای افراد تحصیلکرده حاد شده است که مسوولان باید برای این مساله فکر اساسی کنند و اختیاراتی برای رفع مشکل اشتغال جوانان از دولت بگیرند.

عضو شورای شهر اصفهان با بیان اینکه خانه دار شدن جوانان در شرایط فعلی یکصد سال زمان نیاز دارد، افزود:  راهکارهایی برای رفع این مشکل وجود دارد و نباید همه مسائل را بر دوش دولت بگذاریم و باید از شهرداری ها و خیران هم در این زمینه استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: رفع مشکل مسکن جوانان،  حمایت جدی و ویژه دولت را می طلبد و مردم و شهرداری ها هم باید در این زمینه وارد میدان شوند.

اطلاعات املاک شهرداری اصفهان ناقص است 

رییس کمیسیون بهداشت و خدمات شورای اسلامی شهر اصفهان در این نشست با بیان اینکه اطلاعات املاک شهرداری اصفهان ناقص است گفت: بعنوان یک کار ویژه و اساسی باید نسبت به بروز رسانی اطلاعات املاک در این دوره اقدام شود.

غلامحسین صادقیان افزود: شهرداری باید در راه از کمک اداره کل ثبت اسناد و اطلاعات محلی استفاده کند و اطلاعات موجود خود را به روز کنند.

وی ادامه داد: حفاظت از این اطلاعات بعنوان حفاظت از بیت المال است که شهرداری باید در این زمینه اقدام فوری انجام دهد.

کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha