تزریق واکسن کرونا در دانش آموزان ایلامی عوارضی نداشته است

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تاکنون هیچ عوارضی برای تزریق واکسن کرونا در دانش آموزان این استان گزارش نشده است.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: با وجود اینکه بیش از ۶۰ درصد جمعیت دانش آموزی استان واکسن کرونا را تزریق کرده اند، اما تاکنون خوشبختانه مواردی از عوارض مشاهده نشده است.

وی افزود: واکسیناسیون در برخی شهرستان ها همچون بدره با ۹۱ درصد به خوبی انجام گرفته اما در برخی مناطق همچون موسیان با مقاومت مواجه ایم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: تزریق دُز سوم در کشور آغاز شده اما هنوز برخی ها به اهمیت تزریق دُز اول نرسیده اند.

صادقی فر تاکید کرد: همه رسانه ها باید تلاش کنند تا افرادیکه واکسن نزده اند، ترغیب به تزریق واکسن شوند.

وی اضافه کرد: هم اکنون پوشش واکسیناسیون مادران باردار استان به ۳۷ درصد رسیده که این میزان در شهرستان بدره ۷۵ درصد و مهران ۱۳ درصد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: نباید با بی توجهی به تزریق واکسن مادران باردار اجازه دهیم صدمه و فوت مادران باردار در پیک چهارم و پنجم تکرار شود.

صادقی فر اظهار داشت: ۲۹۴ مادر باردار در شهرستان مهران وجود دارد که باید به هر طریقی واکسن کرونا تزریق کنند.

وی افزود: پایش افراد دارای کارت واکسیناسیون در مدارس باید انجام گیرد تا مشخص شود چند نفر واکسن نزده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: تاکنون ایلام با ۴۹ درصد، ایوان ۷۳ درصد، بدره ۹۱ درصد، سیروان ۶۵، دهلران ۶۶ ، ملکشاهی ۴۹، مهران ۲۷ ، چرداول هر کدام ۳۶، هلیلان ۳۲ و چوار ۵۰ درصد واکسن کرونا تزریق کرده اند.

صادقی فر گفت: بر اساس دستور استاندار از ۲ فرماندار و ۲ رییس شبکه شهرستان که در بیست روز آینده بیشترین آمار واکسیناسیون را داشته باشند، تجلیل می شوند.

صادقی فر اضافه کرد: عدد واکسیناسیون در حال افزایش است اما در فصل پاییز هستیم و نگرانی از شیوع آنفولانزا و کرونا خطر را دوچندان می کند.

وی افزود:  اکنون رعایت پروتکل ها در رستوران ها ۶۵ درصد، داروخانه ۷۵ درصد، دفاتر پیشخوان ۶۶ درصد، پایانه ها روند افزایشی داشته اما در بین مردم با روند کاهشی مواجه هستیم که خطر ابتلا را افزایش می دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از همکاری آموزش و پرورش در امر ترغیب دانش آموزان برای تزریق واکسن تقدیر کرد و گفت: امیدواریم آمار تزریق هرچه سریعتر به بالای ۷۵ درصد برسد.

صادقی فر گفت: همکاران مراکز بهداشت برای تزریق واکسن کرونا به معلولین در خانه، عشایر و سالمندان در محل زندگی مراجعه می کنند و آمار واکسیناسیون را انجام می دهند.

وی خواستار افزایش تبلیغات محیطی شد و گفت: در بانک ها، ادارات و همه مکان های عمومی باید همچنان خطرات ابتلا به کرونا و رعایت پروتکل ها اطلاع رسانی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha