تامین امنیت افغانستان بر عهده حاکمان کنونی این کشور است

قم-ایرنا- عضو شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه امنیت افغانستان بر عهده حاکمان کنونی این کشور است، گفت: حاکمان افغانستان باید اقدامات لازم را برای امنیت مردم در تمام نقاط و مراکز فراهم کنند.

آیت الله محسن اراکی روز یکشنبه در تجمع طلاب حوزه علمیه قم در دفاع از مردم افغانستان در مدرسه فیضیه، افزود: تامین امنیت باید به حدی باشد که دشمن جرات تعدی به مردم و نمازگزاران را نداشته باشد، نمی شود با دو سه نفر امنیت یک مسجد و با حضور صدها نفر را تامین کرد.

وی یادآور شد: طالبان مردم افغانستان را در تامین امنیت، نظم و مدیریت کشور شریک کنند، با مشارکت مردم افغانستان قوی تر و در برابر دشمنان متحدتر خواهد شد.

وی بیان کرد: دو فاجعه تروریستی اخیر در افغانستان قلب تمام انسان های آزاده و اهل ایمان را جریحه دار کرده و روح ما از حوادث زخم برداشته است.

اراکی ادامه داد: شهادت در راه خدا برای پیروان مکتب اهل بیت(ع) میراثی است که از بزرگان به ما به ارث رسیده و امروز کربلای افغانستان امتداد و ادامه کربلایی است که در سال ۶۱ هجری رخ داده است و این است که گفته می شود خون حسین بن علی(ع) همچنان می جوشد.

عضو شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جبهه حسینیان جهان باید بیش از همیشه متحدتر شوند و بیش از همیشه ندای یالثارات الحسین سردهند؛ هنوزم هم یزیدیان و آل امیه با حسین بن علی(ع) در حال جنگ هستند و این حوادث ادامه اتفاقات صدر اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن بداند با این جنایت ها نمی تواند راه حسین و پیروان آنها را سد کند؛ آنها باید بدانند راه سعادت تا رسیدن به هدف نهایی توسط یاران امام حسین(ع) ادامه دارد و این شهادت ها ما را از مسیر مقاومت بازنمی دارد و مردان مقاومت در این مسیر پایدار هستند.

اراکی تصریح کرد: راه و روح و مقاومت تا پیروزی نهایی بر مستکبران و آمریکای جنایتکار در منطقه ما ادامه خواهد داشت و به ورطه فراموشی و خاموشی نخواهد افتاد.

وی یادآور شد: حوزه علمیه اعلام می کند شما مردم افغانستان تنها نیستید، درد و رنج شما درد و رنج ما است و آن خون، اجساد و تن هایی که در مساجد شما ریخته می شود مانند روح و پیکر ما است.

اراکی گفت: مردم افغانستان بدانند تمام کشورهای اسلامی و مردان مقاومت پشتیبان آنها هستند و آنها در این مسیر پیروز خواهند شد و آمریکا و گروهک های تکفیری را در این مسیر شکست خواهند داد.

عضو شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: ما آماده هر نوع یاری و همکاری با مردم افغانستان هستیم و خانواده هایی که عزیزان خود را در این حوادث از دست دادند باید از سوی حاکمیت این کشور مورد حمایت قرار گرفته و نسبت به آنها چاره اندیشی شود.

عضو شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با هشدار به آمریکا و گروهک های مورد حمایت این کشور، ادامه داد: صبر مردم مسلمان منطقه رو به پایان است و اگر از این فجایع، خونریزی ها و تفرقه افکنی ها دست برندارید؛ مردم منطقه شما را تحمل نخواهند کرد و در آینده منتظر باشید دست انتقام مردم شما را به جزای اعمالتان برساند و از جنایت هایی که انجام می دهید پشیمان کند.

اراکی یادآور شد: وحدت جهان اسلام مانند همیشه یک فریضه الهی است و اقوام و مذاهب مختلف بدانند دشمن با این فجایع درصدد تشتت و اختلاف در سرزمین های اسلامی هستند و در این بین چیزی که دشمن را به اهداف خود می رساند همراهی مسلمانان با نقشه های شوم تفرقه افکنانه است.

وی در پایان تاکید کرد: ما برغم زخم هایی که  از برخی گروه های مذهبی خوردیم اما از شیعیان افغانستان درخواست داریم نسبت به توطئه تفرقه استکباری دشمنان صبر و بصیرت به خرج بدهند و اجازه ندهند اهداف آنها به اهداف خود برسد.

به گزارش ایرنا، در پی حادثه تروریستی جمعه هفته گذشته بیست و سوم مهرماه جاری در مسجد فاطمیه در قندوز افغانستان تاکنون بیش از ۴۰ تن به شهادت رسیدند و ۷۰ نفر زخمی شدند.

همچنین در حمله انتحاری شانزدهم مهر به نمازگزاران شیعه در سیدآباد قندوز ۱۵۰ نفر شهید و صدها تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را بر عهده گرفته است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha