تمجید ایران‌شناس گرجی از فرهنگ، زبان و ادب فارسی

تهران- ایرنا- «نومادی بارتایا» ایران‌شناس و شاعر برجسته گرجی مسلط به زبان فارسی در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در گرجستان با یادآوری خاطرات سفر خود به ایران، از فرهنگ، زبان و ادب فارسی تمجید کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نومادی بارتایا رئیس کرسی ایران‌شناسی دانشگاه دولتی آکاکی تسرتلی کوتایسی، ایران‌شناس و شاعر برجسته گرجی مسلط به زبان فارسی با حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با احمد علی مهری اردستانی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار کرد.

بارتایا با تمجید از فرهنگ، زبان و ادب فارسی، گزارش کوتاهی از اقدامات و تلاش‌های خود در زمینه تألیفات، پژوهش‌ها، مقالات، شرکت در کنفرانس‌ها با موضوع فرهنگ، زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی ارائه داد.

این استاد زبان و ادبیات فارسی به بیان خاطرات سفر خود به ایران و شرکت در دوره‌های دانش افزایی و فرصت مطالعاتی پرداخت و مردم ایران را بسیار دوست داشتنی، میهمان‌نواز و خون گرم توصیف کرد.

بارتایا افزود: اقدامات بسیار خوبی در طول سالیان گذشته تاکنون در حوزه زبان فارسی توسط اساتید و ایران‌شناسان گرجستان با همکاری رایزنی فرهنگی انجام شده که این اقدامات منجر به ترویج و گسترش زبان و ادبیات فارسی و تقویت کرسی‌های ایران‌شناسی در دانشگاه‌های این کشور شده است.

در ادامه این دیدار، درباره فصل‌نامه علمی و فرهنگی قلم (نشریه رایزنی) و محتوای آن که شامل روابط فرهنگی و ادبی ایران و گرجستان است، بحث و تبادل نظر شد و رئیس کرسی ایرانشناسی دانشگاه دولتی آکاکی تسرتلی کوتایسی قول مساعد داد ضمن همکاری در این زمینه، مسئولیت بخشی از فصلنامه را برعهده بگیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha