نادران: دولت برای اصلاحیه یا متمم بودجه درخواست بدهد

تهران -ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر دولت اصلاحیه یا متتم بودجه می‌خواهد، درخواست کند تا مجلس بررسی کند و مردم در جریان تصمیمات قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «الیاس نادران» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود گفت: الحمدالله دولت مستقر شد و آرامش نسبی در بازار حاکم شده است ولی پاشنه آشیل دولت آقای رییسی اقتصاد است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه در حوزه اقتصاد بزرگانی را کنار هم جمع کنید بسیار پسندیده است ولی مهمتر از آن هماهنگی تیم و سر داشتن آن است. از ریاست محترم جمهوری می‌خواهم اعلام کنند که مسئول اقتصاد کشور کیست و من نسبت به راهبردها و خط مشی نقاط کلیدی اقتصاد کشور نگرانم.

وی با بیان اینکه دور زدن نهادهایی مانند قوه مقننه و تغییر در متن مصوبات قانونی آن بدون طی فرایندهای قانونی سنتی است که دولت‌های قبل به جا مانده است، تاکید کرد: از ریاست محترم مجلس می‌خواهم از شان و جایگاه مجلس و اعتبار قانون اساسی دفاع کنند. اگر دولت اصلاحیه یا متتم بودجه می‌خواهد، درخواست کند تا مجلس بررسی کند و مردم در جریان تصمیمات قرار بگیرند و هر فردی مسوولیت تصمیم گرفته شده را بپذیرد.

نادران ادامه داد: مولفه‌های اقتصادی کارکردهای خود را دارد. اینکه سیاست‌های مالی دولت چه باشد، سیاست‌های اعمالی آن آثار خود را خواهد داشت و ما و مردم منتظریم مجموعه جامعی از سیاست‌های پولی، مالی، ارزی، اقتصادی و تولیدی را بشنویم.پراکندگی‌ها و سردرگمی‌ها بلاتکلیفی را به بازار حاکم خواهد کرد و بعد از یک دوره رکود، موج تورمی دامن اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

نماینده مردم تهران از هیات رییسه مجلس خواست سلسله جلسات مفصل در سطوح مختلف با مسوولان دولتی برگزار کند و مجلس و دولت به طور مشترک به جمع بندی برسند.

وی ادامه داد: در آستانه تدوین قانون بودجه ۱۴۰۱ و لایحه برنامه هفتم توسعه هستیم، قطعا مفاد و رویکردهای این دو مصوبه به تمام ابعاد اقتصاد کشور تاثیر خواهد گذاشت. فراموش نکنیم که جوهره اقتصاد مقاومتی درون زا بودن و برون گرا بودن آن است لذا اقتضای آن را باید فراهم کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: ارتباط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با کشورهای همسایه جزو شعارهای دولت سیزدهم بود؛ متاسفانه در اربعین امسال خلاف آن را شاهد بودیم و  از مسوولان ذیربط می‌خواهم برای آسیب‌هایی که زائران دیدند، از مردم عذرخواهی کنند و مراتب تردد آسان کالا، تجار و زائران را به ویژه با عراق فراهم کنند.

نادران خاطرنشان کرد: نگاه جامع و سیستمی به حوزه اقتصاد، فرهنگ و اجتماع از ضروریات توفیق در پیشرفت کشور است؛ از سوی دیگر نگاه جزیره‌ ای و بخشی موجب خواهد شد که تولید و زیرساخت‌ها بیشترین آسیب را ببیند؛ آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد شروع دومینویی است که کسری بودجه را تشدید و سقوط اقتصاد ملی و تورم لجام گسیخته را به دنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha