۳۶ درصد جمعیت ایلام۲ دُز واکسن کرونا تزریق کردند

ایلام- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تا کنون ۳۶ درصد جمعیت این استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و در برخی افراد نیز تزریق دُز سوم آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: ۵۲۷ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده که ۳۴۲ هزار و ۳۲۱ دُز مربوط به نوبت اول و مابقی دُز دوم است.

وی افزود: آمار تزریق واکسن آموزش و پرورش ۲۸ هزار دُز است و در مجموع ۶۱ درصد دُز اول را تزریق کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اکنون موجودی واکسن در استان مناسب است که امیدواریم با استقبال مردم هرچه سریعتر به سطح ایمنی بالایی از نظر تزریق واکسن برسیم.

دکتر کریمیان افزود: این هفته تعداد ابتلا و بستری کرونا در استان ایلام افزایش یافته و این استان در ردیف وسط جدول در کشور قرار دارد.

وی شمار ابتلا را ۲ هزار و ۵۴ مورد و فوتی را ۴۸ مورد اعلام کرد و یادآور شد: هم‌اکنون مجموع بستری‌های استان ۱۴۱ نفر است که ۷۳ نفر در ایلام، ۱۳ نفر ایوان، چهار نفر مهران، ۱۷ نفر دره شهر و مابقی در سایر شهرستان‌ها بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، شمار ابتلا در این هفته را نسبت به هفته قبل با ۱۷ درصد افزایش ذکر کرد و اظهار داشت: در برخی شهرستان‌ها استقبال از واکسن کرونا خوب است اما در بعضی شهرستان‌ها همچنان مردم از تزریق واکسن استقبال نمی‌کنند.

وی از رسانه‌ها خواست: نسبت به آگاهی‌بخشی به مردم و اطلاع‌رسانی به آنها همچنان ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، شهرستان‌های ایلام، ایوان، آبدانان، دره‌شهر و چرداول در وضعیت نارنجی، دهلران، بدره، ملکشاهی، مهران و چوار در وضعیت زرد و شهرستان‌های هلیلان و سیروان نیز در وضعیت آبی  قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha