پیکر یک جانباز شهید در تربت‌ حیدریه تشییع شد

تربت‌ حیدریه- ایرنا- پیکر پاک جانباز شهید محمد محمدی، که بعد از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت دوران دفاع مقدس، شاهد شهادت را در آغوش کشیده بود، روز یکشنبه با حضور مردم و مسوولان تربت‌ حیدریه تشییع و در گلزار شهدای بهشت عسکری این شهر به خاک سپرده شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تربت‌ حیدریه در معرفی این شهید والامقام به خبرنگار ایرنا گفت: جانباز ۷۰ درصد محمد محمدی ششم مرداد ۱۳۶۱ در منطقه سومار از ناحیه جمجمه و پای راست مجروح شده بود که سرانجام بعد از سال‌ها دوری از همرزمان شهیدش، دیروز بر اثر ایست قلبی در ۵۲ سالگی به فیض عظمای شهادت نایل آمد.
محمد حسینعلی‌زاده افزود: این جانباز شهید یکم فروردین سال ۱۳۴۸ در تربت‌ حیدریه چشم به جهان گشوده بود.

همرزم شهید و از فرماندهان دوران دفاع مقدس نیز در آیین تشییع وی گفت: هر چند شهید محمدی سال‌ها از ناراحتی جسمی در عذاب بود، اما آنچه بیشتر از درد جانبازی وی را رنج می‌ داد، دور افتادن از خط ولایت بود.

محمد یوسفی افزود: این شهید بزرگوار همیشه نگران آن بود که زر و زور و مال دنیا، موجب انحراف ما و دور شدن از آرمان‌های شهدا شود.
وی اظهار کرد: به قول سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همین که در خطه رهبری بمانیم ما را بس و این چنین تفکر و شیوه زندگی، نصب العین دیگر جانبازان نیز هست.

شهرستان تربت حیدریه که در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است، ۶۷۸ شهید، هزار و ۶۹۵ جانباز و ۱۴۲ آزاده سرافراز در راه حفظ آرمان های انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است.

استان خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۳۲۱ شهید، ۵۰ هزار و ۳۹۵ جانباز و سه هزار و ۳۹۲ آزاده پیشکش اعتلای انقلاب اسلامی و حراست از تمامیت ارضی و امنیت کشور کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha