نادران: دولت لایحه رتبه‌بندی معلمان و فرهنگیان را پس بگیرد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، از دولت خواست با پس گرفتن لایحه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان، به همراه مجلس به شکل جامع و با توجه به ابعاد اجتماعی، مالی و آثار تورمی آن تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «الیاس نادران» در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در مخالفت با تقاضای اولویت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان، گفت: با توجه به بار مالی این لایحه بهتر است که دولت لایحه خود را پس بگیرد تا مجلس و دولت در یک تصمیم گیری جامع و با توجه به ابعاد اجتماعی، مالی و آثار تورم در این باره تصمیم‌گیری کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: دوستان در زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفتند که تکلیف رتبه‌بندی روشن است و مبلغی را پیشنهاد دادند و آن مبلغ در بند «و» قرار گرفت و قرار شد معادل آن برنامه داشته باشند.

نادران با بیان اینکه امروز صحبت از بار مالی دهها برابر آن چیزی است که در بند «و» پیش بینی شده است، افزود:  اگر تکلیف را روشن نکنیم و بار مالی ناشی از آن را مشخص نکنیم و محدوده اختیارات مشخص نباشد نتیجه وعده داده شده همانند سرانجام وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع هیات علمی دانشگاه‌ها  نیز گفت: در این باره گفتند که با ۳ هزار میلیارد تومان مشکل حل خواهد شد اما پس از آن اعلام کردند که کسری این حوزه ۱۰ هزار میلیارد تومان است بنابراین دولت و مجلس برآوردها را برای رتبه بندی معلمان یکسان کنند و ضمن تفاهم و مشخص شدن محدوده تصمیم گیری به موضوع بپردازند.

نادران ادامه داد: این لایحه سبب مطالبه‌ای خواهد شد و چندین میلیون نفر از عزیزان و خانواده‌های فرهنگیان را در مقابل نظام قرار می‌دهد و با یک تصمیم موجب خواهیم شد که نظام اقتصادی کشور آسیب ببیند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید لایحه را پس بگیرد و دولت و مجلس مشترکا تصمیم واحد در کلیات و جزییات بگیرند. عجله کردن‌ها و کاری که دولت قبل با عجله انجام داد بدون روشن بودن مبانی قانونی نباید دنبال شود چرا که این اقدام موجب می شود پس از این انواع طرح و لوایح با بار مالی در مجلس مطرح شود.

نادران خاطرنشان کرد: نتیجه چنین اقداماتی اقتصاد را دچار سراشیبی و سقوط خواهد کرد و جلوی این دومینو را نمی‌توان گرفت. مجلس باید کاری انجام دهد که همه مسوولیت بپذیرند، محدوده منابع مالی و اختیارات مشخص شود. در غیر این صورت کاری انجام می‌گیرد که آثار تورمی در پی دارد و منافع آن به فرهنگیان نخواهد رسید.

در جلسه علنی امروز، نمایندگان با اولویت دار قرار دادن لایحه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان موافقت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha