سه کودک سوری بر اثر انفجار مین به جا مانده از داعش کشته شدند

تهران- ایرنا- بر اثر انفجار مین به جا مانده از گروه تروریستی «داعش» در روستای «السقیه» در حومه شمالی منطقه «السویداء» ، سه کودک کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش امروز (یکشنبه) خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع آگاه در پلیس السویدا به خبرنگار این خبرگزاری گفت که بر اثر این انفجار سه کودک نیز به شدت مجروح شدند که یکی از آنها به بیمارستانهای دمشق و دو کودک دیگر به بیمارستانهای السویدا منتقل شدند.

سازمان تروریستی داعش قبل از شکست و اخراج از سوریه، خانه ها ، زیرساخت ها و زمین های کشاورزی را با هدف ارعاب و ایجاد وحشت در مردم مین گذاری کرد تا مانع بازگشت آنها به سرزمین خود شوند.

سوریه در  سال های اخیر  شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی بوده که تاکنون تعداد زیادی کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha