کرونا مرگبارتر از درگیری مسلحانه؛۴۷۶ پلیس آمریکایی تاکنون جانباخته‌اند

تهران- ایرنا- پایگاه خبری اکسیوس نوشت: شمار نیروهای پلیس جانباخته در اثر کووید-۱۹ در آمریکا از زمان آغاز همه گیری ۴۷۶ نفر بوده که این میزان پنج برابر تعداد نیروهای کشته شده در اثر تیراندازی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری اکسیوس، براساس داده های یک سازمان غیردولتی (Officer Down Memorial Page) که شمار نیروهای پلیس قانون، پلیس زندان و سگ های پلیس که در حین اجرای قانون درگذشته اند را فهرست می کند، کووید-۱۹ پنج برابر بیش از درگیری های مسلحانه سبب مرگ نیروهای پلیس در آمریکا شده است.

براساس گزارش این سازمان غیردولتی، از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا ۴۷۶ مامور پلیس در نتیجه ابتلا به کوووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند و این در حالی است که شمار نیروهای پلیس کشته شده در نتیجه تیراندازی در همین بازه زمانی ۹۳ نفر بوده است.

همزمان گفته می شود بسیاری از افسران پلیس سراسر آمریکا از تزریق واکسن کووید-۱۹ خودداری می کنند و دستورات محلی را برای واکسیناسیون نادیده می گیرند.

گفته می شود از ۴۷۶ نفر نیروی پلیسی که تاکنون در اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند،  ۲۴۵ نفر مربوط به سال ۲۰۲۰ و ۲۳۱ نفر در سال ۲۰۲۱ جان باخته اند.

«چاک وکسلر» مدیر اجرایی انجمن تحقیقات اجرایی پلیس در نیویورک گفت: «اگر این تعداد پلیس در خیابان های آمریکا در اثر تیراندازی جان خود را از دست می دادند، امروز شاهد شورش مردم بودیم».

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز بیش از ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۷۴۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. در این میان ۵۷.۳ درصد کل جمعیت آمریکا هر دو دز واکسن خود را دریافت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha