۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۷
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84507124
منبع: با مشارکت سایت 'گل باما| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

اطلاعاتی درباره گل ها که احتمالا آنها را نمی دانستید!

گلها مخلوقاتی جذاب و زیبا هستند که هدیه دادن آنها به عزیزانمان باعث شادی و نزدیکی بیشتر می شود بر همین اساس شناختن گل ها و انتخاب نوع آن بر جذابیت و خاطره انگیز بودن این مخلوق زیبا می افزاید. در این مقاله اطلاعاتی درباره گل‌ها به شما ارائه می شود.

گلها مخلوقات بی نظیری هستند، وقتی به کسی گل هدیه می دهید روزش را خاطره انگیز کرده اید.  هدیه کردن یک شاخه گل به عزیزانمان قلب های آنها را به ما نزدیک می‌کند، دشمنی ها را در این دنیای پر از آشوب از بین می برد و مهمتر از همه لبخند به روی صورت ها می آورد. مقاله پیش رو یک مقاله خیلی حرفه ای و پیچیده نیست.  می‌خواهیم اندکی درباره نحوه خرید گل شما را راهنمایی کنیم. نمی دانم شده که برای خرید گل به یک گل فروشی مراجعه کنید اما ندانید از کجا شروع کنید؟  راهنمای خرید گل برای نسل جوانتر احتمالا کاربردی تر است، خیلی از ما نه اسم گل ها را به خوبی می شناسیم و نه می دانیم برای خرید دسته گل باید چه گل‌هایی را سفارش دهیم. می‌خواهیم در این مطلب کمی به چم و خم‌های خرید این مخلوقات زیبا با عطر شگفت انگیز اشاره کنیم.

گل ها هوا را تمیز و تصفیه می کنند!

برخی از گیاهان گلدار می توانند هوای اتاق را نیز فیلتر و تمیز کنند. بر اساس مطالعات انجام شده گل نیلوفر و گل ژربرا می توانند سموم مضر را از هوا خارج کنند، اگر کسی را دارید که داخل منزل سیگار یا قلیان می کشد، با خرید گل تازه و قرار دادن آن در گلدان آب می توانید هوا را از وجود دود پاک کنید. درست است که مردم گل ها را بخاطر زیبایی و یا رایحه معطر خریداری می کنند؛ اما کسی نمی تواند منکر فضای مثبتی بشود که با خرید گل در منزل ایجاد می شود. شاید حتی در حضور گل ها که گهگاه آنها را با دختر بچه‌های کم سن بازیگوش مقایسه می‌کنند؛ رویشان نشود که سیگار روشن کنند که خب این هم می‌تواند به پاک تر شدن هوا کمک کند.

گل مورد علاقه شما چه چیزی در موردتان می‌گوید؟ خرید گل و رازی که افشا می کنید

می دانید هر کسی یک گل ماه تولد دارد و درست مانند سنگ های تولد، هرکدام معنای خاص خود را دارند. برای شخصیت شناسی خرید گل و انتخاب درست گل هدیه باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار دهیم و به عنوان مثال پاسخ سوال هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم در ذهن داشته باشیم. باید بدانیم طرف مقابل ما چه رنگی را دوست دارد؟ اگر هیچ ایده ای ندارید، به این فکر کنید که او اغلب چه رنگ هایی می پوشد؟ کیف، تلفن، کفش و یا حتی لپ تاپش چه رنگی دارد؟ توجه داشته باشید جواب این سوال بسیار ساده است فقط کافی‌ست کمی دقت کنید! نکته دیگر اینکه باید به خاطر بیاوریم که او اساسا چگونه فردی است؟  عصبی، نرم خود و مهربان، هدف گرا و کاری، خجالتی، برون گرا، اهل شوخی و خنده، دمدمی مزاج، جدی و خلاصه هر صفتی که بتواند آن را توصیف کند می تواند در خرید گل هدیه برای او موثر باشد. به طور مثال گفته می شود گیاه کاکتوس برای افرادی که سریع به خشم می آیند هدیه مناسبی است و انرژی منفی پیرامون او را کاهش می دهد.

این نکته از آن دست مواردی است که می توان برای خرید تاج گل هم مدنظر قرار داد. چراکه برای خرید این دسته از محصولات معمولا با لحاظ کردن موقعیت روانی طرف مقابل تصمیم گیری و حتی گل آرایی انجام می گیرد.

اطلاعاتی درباره گل ها که احتمالا آنها را نمی دانستید!

محبوب‌ترین و پر فروش‌ترین گل‌ها در ایران کدامند؟

گل اورینتال، به عنوان گرانترین گل در ایران شناخته می شود.  اورینتال نسبت به رطوبت زیاد حساس است و خیلی زود پژمرده می شود. باید از پاشیدن آب روی گل ها جدا خودداری کنید و گلدان اورینتال را در مکانی خنک و درمعرض نور غیرمستقیم آفتاب قرار دهید چون در هوای گرم، طراوت خود را از دست می دهند.

گل رز به عنوان محبوب ترین گل میان مردم ایران است.  عجیب هم نیست چون این گل زیبا در جهان هم محبوبیت چشمگیری دارد.  گل رز ایرانی، گل رز هلندی و گل رز مینیاتوری از محبوب ترین و پرکاربرد ترین انواع گل رز هستند. اگر می خواهید با هدیه ای محبوب و در عین حال اقتصادی عزیزان خود را غافلگیر کنید،  خرید گل رز را در برنامه بگنجانید. گل و گیاهان آپارتمانی هم در صدر پرفروش ترین گل ها در بازار ایران قرار دارند. با گسترش روز افزون آپارتمان نشینی و میل مردم به بهره مندی از لطافت گل و گیاه در خانه،  رو به خرید انواع گیاهان آپارتمانی آوردند. گیاهانی مانند حسن یوسف،  سیکاس،  دیفن باخیا،  شفلرا،  فیکوس بنجامین،  کاج مطبق از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند.

 م. خ 

منبع: با مشارکت سایت 'گل باما| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha