نشان فداکاری به شهید خلبان «هاشم عاشق معلا» تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید خلبان «هاشم عاشق معلا» تعلق گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «هاشم عاشق معلا» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید خلبان هاشم عاشق معلا در سال ۱۳۳۴ در تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم با توجه به علاقه وافرش به خدمت در نیروی دریایی به صف خلبانان بالگردهای نیروی دریایی پیوست.

وی برای طی دوره‌های تخصصی خلبانی به خارج از کشور اعزام شد و با نمرات عالی دوره‌های تخصصی را یک پس از دیگری طی کرد.

سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۶ دی ماه ۱۳۶۳ در حین انجام عملیات «دریایی – هوایی» در اثر حمله یگان‌های دشمن بعثی به دیدار معبود شتافته و به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha