۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 84506988
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه بافق : لازمه انتخاب مدیران تقوا، تخصص و کارآمدی است

یزد - ایرنا - امام جمعه بافق گفت: یکی از شاخصه های مهم عدالت اجتماعی در نظام اسلامی توجه به تعهد،تخصص، تقوا و کارآمدی افراد در انتخاب مدیران است ، لدا استاندار جدید یزد به عنوان نماینده دولت سیزدهم در استان باید مسئولان حوزه‌ های مختلف را براساس مهارت، تخصص، توانمندی و شایسته‌سالاری انتخاب کند.

 حجت الاسلام رضا سعادت فر روز یکشنبه در حاشیه دیدار تعدادی از جوانان بسیجی شهرستان با وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد انتخاب مدیران،  استاندار جدید یزد را فردی کوشا، انقلابی و مرد میدان عمل دانست و ابرازامیدواری کرد: وی ( مهران فاطمی) بتواند مدیریتی فاطمی در امور استان داشته باشد و در عزل و نصب افراد به مساله تقوا توجه کند، زیرا مدیر با تقوا محور، خادم و زمینه ساز عدالت اجتماعی است.

چهارم مهرماه سال ۱۴۰۰ شمسی فاطمی در حلسه هیات دولت که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، پس از بررسی سوابق اجرایی و مدیریتی به عنوان پانزدهمین استاندار یزد پس از پیروزی انقلاب اسلامی رأی اعتماد داد.

وی با بیان اینکه عدالت اجتماعی مهمترین وظیفه کارگزاران حکومت در حکمرانی  نظام اسلامی است، اظهار کرد: این عدالت، بنیادی ترین اصل سیاسی و حکومتی حضرت علی (ع) است و عدالت اجتماعی هدف عالی، رسیدن جامعه به رشد ،بالندگی و مقام عبودیت و توحید است.

به گفته رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق، مدیریت‌ها و مسئولیت‌ها در دولت سیزدهم باید بر اساس استعدادها ، قابلیت‌ ها و شایستگی افراد صورت بگیرد ،اتحاد و وحدت امت بر محور ولایت، به جد در دستور کار قرار گیرد.

وی مدیر کارآمد و متقی را گنجینه ای برای جامعه خواند، اضافه کرد: کسانی که به دنبال عرضه و تحمیل خود به مدیریت هستند در واقع تشنگان قدرت نه شیفتگان خدمت. زیرا مدیران کارآمد کسانی هستند که خود را عرضه نمی کنند و دنبال مقام نیستند بلکه بر اساس معیارهای اسلامی و انقلابی انتخاب می شوند.

سعادت فر تاکید کرد: باید مراقب باشیم کسانی که خود را دایم در فضای حقیقی و مجازی می خواهند، تحمیل کنند، ذهن مدیران را منحصر و متوجه خود نکنند بلکه مدیران ارشد باید به دنبال شناسایی مدیران جوان، متدین و انقلابیِ کارآمد باشند.

به گفته وی مدیریت‌ها و مسئولیت‌ها باید بر اساس استعداد و قابلیت‌های افراد صورت بگیرد،  اتحاد و وحدت امت بر محور ولایت به جد در دستور کار مدیران ارشد در کشور به ویژه استاندار یزد قرار گیرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق، نظارت و اِشراف کامل و بازدارنده ، مدیریت و برخورد قاطع و قدرتمندانه برای پیشگیری از تخلف و فساد را ضروری دانست و افزود: باید به خواسته‌های مردم توجه و برای رفع مشکل اقتصادی به خوبی برنامه ریزی و از ارزش‌های انقلاب و جایگاه شهدا و ایثارگران پاسداری شود.

امام جمعه بافق در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا وجود پروژه های نیمه تمام را تاسف بار خواند و از استاندار جدید و مدیران دولت سیزدهم خواست اولویت کاری خود را تکمیل این قبیل پروژه ها قرار دهند تا مردم از سرمایه گذاری ها بهره مند شوند.

وی به تعداد طرح ها و پژوه های نیمه تمام در بافق اشاره ای نکرد.  

ساختمان بیمارستان ۹۶ تختخوابی ، پروژه های ورزشی، ساختمان اداری تربیت بدنی، داروخانه هلال احمر، ساختمان سازمان تبلیغات اسلامی از جمله مهمترین پروژه های نیمه تمام شهرستان بافق است.

همه گیری تزریق واکسن کرونا، بازگشایی مکان های ورزشی با حضور تعداد معدود، توصیه به ازدواج آسان ، اشتغال و مسکن و از این قبیل موارد مهمترین موضوع هایی بود که جوانان بسیجی حاضر در این نشست مطرح کردند و پیگیری آن را  از امام جمعه خواستار شدند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha