گرانفروشی ریشه در قیمت‌گذاری واحدهای تولیدی دارد

تبریز - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: ریشه بخش عمده مشکلات مربوط به گرانفروشی در بازار به قیمت‌گذاری اجناس و کالاها از سوی واحدهای تولیدی بر می‌گردد.

به گزارش یکشنبه ایرنا، سیداحد یوزباشی در جلسه کمیته حقوقی تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی افزود: با توجه به اینکه منشا قیمت گذاری، واحدهای تولیدی هستند و بر اساس سیاست های ابلاغی سازمان تعزیرات حکومتی، کنترل باید از منشا انجام شود بنابراین گشت های مشترک بازرسی از این واحدها انجام می شود.

وی با تاکید بر لزوم در اولویت قرار گرفتن بازرسی از واحدهای تولیدی از سوی گشت های مشترک اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم در این زمینه باید انجام و اقدامات ضروری اتخاذ شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: گشت های مشترک باید قیمت گذاری و سود حاشیه ای ایجاد شده در واحدهای تولیدی را که بخش عمده مشکلات مربوط به گرانفروشی ها را به وجود می آورد، کنترل کنند.

یوزباشی، برنامه ریزی فوری و شروع این بازرسی ها را خواستار شد و ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده، گشت های مشترک این نهاد و سازمان صنعت، معدن و تجارت به صورت مستمر در بازار حضور یافته و قیمت ها را کنترل و با متخلفان برخورد خواهند کرد.

وی یادآوری کرد: روند بازرسی گشت ها از بازار باید هر روز با جدیت بیشتر ادامه یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha