۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۰
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84506932
۰ نفر

برچسب‌ها

یک قطعه زمین در روستای گماران گناوه وقف شد

گناوه - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گناوه و دیلم گفت: یک قطعه زمین به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال توسط یکی از خانواده‌های سادات در روستای گمارون شهرستان گناوه وقف شد.

حسین غلامی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این قطعه زمین به مساحت ۵۶۰ مترمربع  توسط  ورثه مرحوم سیدعلی صدری به نیت غسالخانه، سردخانه و جایگاه نماز میت در روستای گمارون وقف شده است.

وی اظهارداشت: وقف میراثی ماندگار و از سنت‌های خداوند است که کمک بزرگی درتوسعه عمران، آبادانی فرهنگی و دینی هر منطقه می‌کند.

غلامی گفت:  فرهنگ وقف مشارکتی در جامعه باید ترویج و نهادینه شود و این امر مهم در برنامه‌های اولویت دار این اداره قرار گرفته است.

وی افزود: ترویج فرهنگ وقف‌ مشارکتی از عوامل مهم در برطرف کردن نیاز قشرهای مختلف جامعه بویژه نیازمندان و جوانان و مشکلات جامعه به‌شمار می رود که می‌طلبد  دستگاه‌های اجرایی و  قشرهای مختلف مردم در این زمینه همکاری و مشارکت کنند.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گناوه و دیلم  اضافه کرد: در یک سال اخیر واقفان خیراندیش شهرستان‌های گناوه و دیلم ۳۴ مورد وقف به نیات مختلف انجام دادند.

وی یادآورشد: در زمان حاضر ۶۸ بقاع متبرکه در شهرستان‌های گناوه و دیلم  وجود دارد که شامل ۱۱ امامزاده و مابقی آرامگاه و قدمگاه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دیلم و گناوه گفت:  ۸۴ حسینیه و ۱۴۷ مسجد درگناوه و ۲۷ حسینیه و ۷۴ مسجد در دیلم نیز وجود دارد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha