ابلاغ دستورالعمل جذب دانش‌آموختگان داروسازی در پارک‌های سلامت

تهران - ایرنا - مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دستورالعمل جذب دانش آموختگان رشته‌های تخصصی علوم پایه و داروسازی در قالب گذراندن دوره تعهد در شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک های فناوری سلامت به دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش ایرنا از وبدا، محمدرضا منظم با اعلام این خبر افزود: شفاف سازی فرایندهای اداری در سازمان‌های دولتی همواره از مطالبات جدی فناوران حوزه سلامت بوده و وجود آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی می‌تواند کمک شایانی به حل مشکلات در زمینه تولید محصولات فناورانه در داخل کشور کند.

وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان رشته های تخصصی وزارت بهداشت همواره نقش مهمی در ایجاد دانش و انجام تحقیق و توسعه در راستای تولید محصولات فناورانه با تکنولوژی بالا داشته‌اند، گفت: با توجه به وجود تعهد قانونی خدمت به دولت در ازای دوره تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی، طبق مصوبه قبلی معاونت آموزشی وزارت امکان اشتغال در بخش خصوصی در ازای دوره تعهد، تنها در شرکت‌های دانش بنیان برای این افراد میسر بود. در حالیکه تعداد زیادی از شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت که به طور کلی متعلق به اعضا هیات علمی بوده و نیازی شدیدی به این‌گونه افراد دارند، دانش‌بنیان نیستند. 

منظم گفت: در جهت رفع موانع تولید در کشور، با همت و مساعدت معاونت آموزشی وزارت بهداشت از این پس دانش‌آموختگان مقطع دکترای تخصصی هرکدام از رشته‌های داروسازی و علوم پایه پزشکی، علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در کلیه شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت تعهدات قانونی دوره تخصص خود را بگذرانند. 

وی افزود: دستورالعمل مرتبط با این موضوع با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت آموزشی تهیه و به تایید وزیر بهداشت و درمان و آموزش رسیده ‌است این دستورالعمل طی نامه به شماره ۱۶۶۴/۱۰۱/د مورخ ۴ / ۷ / ۱۴۰۰ از سمت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و متقاضیان می‌توانند از طریق مراکز رشد و پارک‌ها درخواست خود را پیگیری کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha