میانگین زمان رفع حوادث آب و فاضلاب در کردستان ۱۵ ساعت کاهش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آبفای کردستان گفت: میانگین زمان رفع حوادث آب و فاضلاب در استان، از ۲۰ ساعت در سال گذشته به کمتر از پنج ساعت در سال جاری کاهش یافته است.

علیرضا تخت‌شاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از طریق مرکز ۱۲۲ به صورت ۲۴ ساعته همه حوادث آب و فاضلاب از زمان تماس مشترک تا هنگام رفع حادثه و نظرسنجی حسن انجام کار، رصد می‌شود که این امر موجب شده تا میانگین زمان رفع حادثه به کمتر از ۵ ساعت برسد.

وی با اشاره به حضور نیروهای متخصص و آموزش دیده در واحد امداد و حوادث آبفا، افزود: به محض اعلام حادثه از سوی مشترکان به سامانه ۱۲۲ و ثبت در سامانه، مورد اعلامی به واحد امداد و حوادث اطلاع و بلافاصله برای ترمیم یا رفع حادثه اقدام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان از وقوع و رفع ۱۹ هزار و ۵۹۶ حادثه آب طی نیمه نخست امسال در استان خبر داد و اضافه کرد: بیشترین حادثه رفع شده مربوط به شهرستان سنندج با هفت هزار و ۳۹۷ حادثه بوده که شامل حوادث ترمیم شده در ۲ شهر سنندج و شویشه بود.

تخت‌شاهی یادآور شد: امسال در شهرستان مریوان ۲ هزار و ۸۸۹ حادثه آب، شهرستان قروه ۲ هزار و ۳۹۲، شهرستان سقز یک هزار و ۵۱۸، شهرستان بانه یک هزار و ۵۵، حادثه، شهرستان بیجار ۹۴۸ حادثه، کامیاران ۸۸۶ و در شهرستان سروآباد ۸۴۲ رفع و ترمیم شده است.

وی با اشاره به رفع سه هزار و ۹۰۰ حادثه بخش فاضلاب طی نیمه اول امسال، ادامه داد: بیشترین اتفاق رفع شده امسال به ترتیب مربوط به شهرستان های سنندج با ۲ هزار و ۶۹۹ ، سقز با ۳۹۵ و مریوان با ۲۴۸ مورد بوده است.

از مجموع یک هزار و ۶۷۷ روستای کردستان، یک هزار و ۱۲ روستا زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارند.

در حال حاضر بیش از ۴۷۰ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha