امام‌جمعه مهریز انتخاب شهردار این شهر را خواستار شد

یزد- ایرنا- امام‌جمعه مهریز گفت: با وجودی که مدتی از انتخاب شهردار از سوی اعضای ششمین دوره شورای شهر مرکز شهرستان و معرفی آن به استانداری یزد برای صدور حکم می‌گذرد، تاکنون اقدامی در این مورد صورت نگرفته است، مسئولان و شهروندان منطقه همچنان از لحاظ مدیریت شهری در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی شنبه شب در جمع تعدادی از مردم مهریز در یکی از مسجدهای  شهر افزود: مشخص نشدن شهردار به هیچ وجه صلاح نیست و باید مسئولان امر در این خصوص بررسی و پاسخگوی مردم باشند.

وی ادامه داد: شهری که شهردار ندارد، بسیاری از طرح‌های فرهنگی و عمرانی آن معطل می‌ماند و این روند در مهریز با وجود همه پیگیری‌ها که از سوی اعضای شورای شهر صورت گرفته هنوز بی پاسخ مانده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهارکرد: انتظار مردم و مسئولان منطقه این است که هرچه زودتر موضوع انتخاب شهردار در اولویت قرار گیرد و همه از بلاتکلیفی خارج شوند.

محی‌الدینی تصریح کرد: نقش شورای شهر و شهردار در برنامه‌ریزی و اقدام برای انجام وظایف در حوزه‌های مختلف عمران شهری به خصوص فرهنگی بر هیچ فردی پوشیده نیست .

وی بیان کرد: بی‌توجهی به مطالبه مردم و مسئولان منطقه در تعیین تکلیف شهردار مناسب نیست و کمترین توقع آن است که در این خصوص مهم توسط متولیان امر اقدام لازم صورت گیرد.

شورای شهر مهریز، ۱۶ شهریورماه امسال به اتفاق آرا با پنج رای ، «علیرضا عرشیان» را به عنوان بیست و چهارمین شهردار مرکز شهرستان انتخاب و برای تایید و صدور حکم از سوی استاندار یزد به استانداری معرفی کرد.

عرشیان دانش آموخته کارشناسی مکانیک و کارشناس ارشد مهندسی عمران است و تا قبل از این انتخاب از آذرماه ۱۳۹۶ بخشدار زارچ بود .

هم‌اکنون شهرداری مهریز از سوی  حمیدرضا زارع بیدکی به عنوان سرپرست اداره می‌شود و از جمعیت ۵۵ هزار نفری مهریز ۷۰ درصد در شهر زندگی می‌کنند.

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر زندگی می کنند، مطابق قانون شهرهایی که جمعیت آن بیش از ۲۰۰ هزار نفر باشد، شهردار پس از انتخاب از سوی اعضای شورا برای تایید حکم به وزارت کشور ارسال می شود.

احمد وحیدی وزیر کشور در این مورد حکم شهردار یزد را که حدود ۶۰ درصد جمعیت استان را در خود جای داده است،تایید کرد و حکم ۲۳ شهردار دیگر استان نیز باید از سوی استاندار یزد پس از بررسی تایید شود.

مهران فاطمی چهارم مهرماه ۱۴۰۰  به عنوان پانزدهمین استاندار یزد پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ در حلسه هیات دولت به عنوان استاندار یزد رای اعتماد کرد.    

 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha