۴۶ درصد از مکان های شهری اصفهان پلاک پستی ندارند

اصفهان- ایرنا- مدیرکل پست استان اصفهان گفت: پلاک پستی در ۴۶ درصد مکان های شهری و ۳۸ درصد مکان های روستایی استان نصب نشده است.

حمید باقری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: ۲۰ درصد مناطق شهری استان بدون نام و تعدادی از معابر هم دارای نام مشابه هستند و برای شهری همانند اصفهان که ادعای شهر هوشمند دارد زیبنده نیست که ظرفیت نصب پلاک آن زیر ۴۰ درصد باشد در حالیکه نصب پلاک شهری در بسیاری از کلانشهرهای کشور تا ۹۷ درصد هم رسیده است

وی افزود:شهرداری‌های اصفهان، خمینی شهر و کاشان تا اکنون کمترین عملکرد را در رابطه با نصب پلاک داشته‌اند که با پیگیری‌های فراوان، نصب پلاک‌های جدید در ۲ منطقه اصفهان عملیاتی شده است.

مدیرکل پست استان اصفهان تصریح کرد: مدیران شهری باید برای نام‌گذاری معابر بی نام، معابر دارای نام مشابه و نصب پلاک‌های شهری بیش از پیش همت کنند.

وی با بیان اینکه شرکت پست متولی اجرای طرح مهم نشانی ملی استاندارد ایرانیان یا "جی نف" است ادامه داد: طرح ملی"جی نف"با هدف یکسان سازی نشانی تمام شهروندان کشور، سبب می شود نشانی نویسی بر اساس کُد پستی ۱۰ رقمی صورت بگیرد که شهروندان بتوانند از کد پستی ۱۰ رقمی که تنها نمایانگر هویت مکانی یک فرد است، بهره مند شوند.

باقری با اشاره به اینکه  پیش نیازهایی از جمله نصب پلاک شهری، برای اجرای پروژه "جی نف" لازم است، اظهار داشت: این طرح یک شاخص معتبر از نشان مکان مرجع و همراه اطلاعات، حاوی یک آدرس استاندارد است.

وی با بیان اینکه سازمان های مختلفی در اجرای این پروژه نقش دارند که باید به وظایف خود عمل کنند، افزود: تا اکنون از مجموع ۱۱۰ شهر استان، اطلاعات ۹۲ شهر "ژئوکد" (تعیین موقعیت جغرافیایی کد پستی روی نقشه) شده است.

مدیر کل پست استان افزود: از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار کد پستی، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار معادل ۸۰ درصد آنها ژئو کد شده است و اکنون اجرای این طرح در پنج شهر دیگر استان در حال انجام است اما هنوز ۱۳ شهر نقشه ندارند.

در زمان حاضر ۷۲ واحد پستی دولتی شامل ۲۳ اداره، هفت ناحیه پستی و ۴۲ واحد شهری دولتی در استان وجود دارد.

 همچنین ۳۸۵ دفتر پیشخوان دولت، ۵۲ نمایندگی شهری، ۱۸۸ نمایندگی روستایی و ۲۸۲ دفتر "آی سی تی " روستایی در این منطقه فعال است.

در مجموع ۵۲ درصد واحدهای پستی در اصفهان، شهری و ۴۸ درصد در روستاهای استان اصفهان به همشهریان خدمات ارائه می‌کنند.

پوشش جمعیتی هر واحد پستی در استان از میانگین کشوری بالاتر است و اکنون هر واحد پستی پنج هزار و ۲۳۱ نفر و بطور متوسط در کشور هر واحد پستی ۶ هزار و ۵۴۸ نفر را پوشش می‌دهد.  

پوشش مساحتی هر واحد پستی در استان اصفهان ۱۰۹ و در کشور این رقم به ۱۲۸ کیلومتر مربع است.  

 پُست استان اصفهان با برخورداری از ۵۴۸ نفر نیروی رسمی،  پیمانی و قراردادی پنج درصد از سهم نیروی انسانی شبکه پستی کشور را به خود اختصاص داده که ۴۵ درصد از این افراد در بخش نامه رسانی فعالیت می‌کنند که به عنوان یکی از مزیت‌های این استان محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha