۲۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84506735
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار کرمان منصوب شد
شعرباف تبریزی سمت راست

کرمان - ایرنا - سعید شعرباف تبریزی با حکم احمد وحیدی وزیر کشور به‌عنوان شهردار کرمان منصوب شد. وی ششم شهریورماه امسال با رای اعضای شورا انتخاب شده بود.

به گزارش شامگاه ایرنا به نقل روابط عمومی شهرداریِ کرمان، وزیر کشور به پیشنهاد شورای اسلامی شهر کرمان شهردار کرمان را منصوب کرد.

در حکم وزیر کشور برای شهردار منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان آمده است: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، شایسته است با انتخاب مدیران متعهد و کارآمد و برنامه ریزی دقیق، اهداف و سیاست های ذیل را محقق نمائید. 

در بخشی از این حکم آمده مواردی ازجمله پایبندی به اصول و ضوابط معماری اسلامی- ایرانی و گسترش نمادهای دین و اخلاق، هویت بخشی به سیما و منظر شهرها و استحکام بناها، رعایت ملاک های امانت، دینداری، کفایت و کارآمدی، شفافیت فرآیندها و شناخت گلوگاههای فسادخیز و مبارزه جدی با عوامل آن، تسهیل، تسریع و انضباط در خدمت رسانی به شهروندان و پوشش فراگیر خدمات شهری مطرح شده است.

رعایت توزیع عادلانه خدمات، امکانات و نگاه عدالت گستر به اقشار محروم و آسیب پذیر با رویکرد محله محوری، توجه اساسی به ظرفیت جوانان و رسیدگی ویژه به امور بانوان، ایثارگران، سالمندان و معلولان، اهتمام جدی و مسئولانه به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و ارتقای فضای سبز شهری، افزایش نشاط و فضیلت های معنوی، فرهنگی و اجتماعی، توجه ویژه به آبادانی مراکز فرهنگی و مذهبی و ترویج هنجارهای اسلامی از دیگر مواردی است که در این حکم به آن اشاره شده است.

همچنین این حکم به تکریم و حسن سلوک با مردم و جلب اعتماد عمومی، جلب مشارکت های مردمی، نوآوری و خلاقیت در ارائه خدمات، همکاری متقابل با مسئولان ملی و محلی به منظور تقویت مدیریت شهری کارآمد مورد اشاره قرار گرفته است.

در پایان این حکم نیز اظهارامیدواری شده شهردار کرمان با استعانت از پروردگار یکتا در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم، رعایت کامل قوانین و مقررات مربوط، لحاظ نمودن سیاست ها و برنامه های مصوب در تحقق اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشد.

به گزارش ایرنا سید مهران عالم زاده شهردار پیشین کرمان و منتخب دوره قبلی شورا پیش از آغاز به کار دوره ششم شورا استعفا کرده بود. اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در دوره ششم نیز تا تایید حکم شهردار کرمان توسط وزارت کشور، محسن پوراسماعیلی از نیروهای باتجربه و بومی شهرداری کرمان که سابقه شهرداری سایر شهرها را نیز در کارنامه دارد به عنوان سرپرست شهرداری برگزیده بودند.

شهردار کرمان منصوب شد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha