استاندار خراسان رضوی بر پرهیز از عادی‌انگاری کرونا تاکید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی بر لزوم جلوگیری از عادی‌سازی کرونا تاکید کرد و گفت: اکنون آرامش نسبی خوبی در حوزه کرونا در استان ایجاد شده که نباید مختل شود.

استانداری خراسان رضوی روز شنبه به نقل از محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان اعلام کرد: بعد از حدود سه ماه کار فشرده و پشت سر گذاشتن یکی از سخت ترین موج های همه گیری کرونا، آرامش نسبی خوبی در استان ایجاد شده که مرهون زحمات کادر درمان و مدیریت استان است اما خراسان رضوی همچنان در معرض شیوع موج ششم کرونا قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت موج ششم باید در دستور کار مدیران استان باشد، افزود: عادی انگاری یکی از مشکلات کشور و استان است که در این راستا باید کار نهادینه سازی استفاده از ماسک به طور ویژه دنبال شود.

معتمدیان افزود: نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بسیار حساس است.

استاندار خراسان رضوی گفت: همچنان جامعه و مردم در معرض ابتلا به کرونا هستند، واکسیناسیون به تنهایی کارساز نیست، لذا باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی گرفته شود. 

معتمدیان ادامه داد: در یک ماه اخیر در حوزه واکسیناسیون، هم‌افزایی خوبی برای استفاده از همه ظرفیت‌های استان اتفاق افتاده است که اثرات آن را به وضوح می‌توان مشاهده کرد.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار، ظرفیت ۸۱ هزار دُز تزریق در استان ایجاد شده که امکان تامین زیرساخت‌های لازم برای رساندن آن تا ۱۴۰ هزار دز نیز در استان وجود دارد.

معتمدیان اضافه کرد: با توجه به تامین زیرساخت‌های واکسیناسیون در استان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر اخیر خود به استان در خصوص تامین واکسن مورد نیاز قول مساعد داد.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید در مجموع اقدامات انجام شده به حداقل سقف ۷۰ درصد انجام واکسیناسیون دو دُز در استان برسیم تا شاهد یک ایمنی پایدار در استان باشیم.

وی بر تشدید نظارت ها تاکید کرد و افزود: برای مدیریت بهتر بیماری باید همچنان اقدامات بازدارنده در دستور کار باشد.

معتمدیان خاطرنشان کرد: پای کار بودن همه دستگاه‌ها اولویت مدیریت استان است و در این رابطه باید از همه ظرفیت‌های علوم پزشکی استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: زدن حتی دو دُز واکسن مانع ابتلا به کرونا نمی‌شود اما در میزان کاهش فوتی‌ها بسیار اثرگذار است، لذا افرادی که واکسن زده‌اند همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک را رعایت کنند.

معتمدیان تاکید کرد: مردم حتما برای انجام واکسیناسیون به مراکز بهداشتی مراجعه کرده و به شایعات فضای مجازی توجه نکنند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته هفت هزار و ۵۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که هزار و ۱۹۷ نفر آنان بستری شدند و در این مدت مجموع بیماران کووید ۱۹ به پنج میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۱۹ نفر رسید.

در این مدت ۱۸۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۳ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

همچنین تاکنون پنج میلیون و ۳۰۹ هزار و ۹۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha